Home Kategorie Ludzie Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Ludzie, którzy go poznali, powtarzają jedno…

Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Ludzie, którzy go poznali, powtarzają jedno…

Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Ludzie, którzy go poznali, powtarzają jedno…

25-letni Emil Cz. w czwartek zdezerterował na Białoruś. Jak się okazało, młody mężczyzna miał w Polsce kłopoty z prawem. „Fakt” dotarł do jego poprzednich pracodawców.

O Emilu Cz. zrobiło się głośno w czwartek. Wtedy też uciekł on na Białoruś. Okazało się, że żołnierz miał w Polsce poważne problemy z prawem. Był nieprawomocnie skazany za znęcanie się nad bliską osobą i jeździł samochodem po pijaku.

Na jaw wychodzi jednak coraz więcej faktów o żołnierzu. Jak ustalił „Fakt”, zanim dostał się do wojska, pracował w różnych miejscach, ale nigdzie nie zatrzymywał się na długo. Dziennikowi udało się porozmawiać z szefami firm, gdzie pracował Emil Cz.

Jak mówi jeden z nich, szef firmy serwisującej narzędzia budowlane z Bartoszyc, dezerter zatrudnił się u nich w 2018 roku. Pracował przy naprawie maszyn elektrycznych, ale nie robił tego za dobrze.

– „Skierował go do nas urząd pracy i wytrzymał 2 miesiące, od początku mówił, że długo tutaj miejsca nie zagrzeje, bo chce zostać żołnierzem zawodowym” – mówi „Faktowi” były pracodawca dezertera.

Jak wspomina były szef, Emil Cz. dobrze sprawdzał się przy pracach fizycznych, ale poza tym nie angażował się w nic oraz nie wykazywał żadnej inicjatywy, bo „myślami był już w wojsku”.

– „Nie miał drygu do roboty, robił tylko, co miał powiedziane i nic poza tym” – podkreśla były pracodawca.

Później Emil Cz. zatrudnił się w branży budowlanej. Tam też nie zatrzymał się jednak długo. Zaledwie po paru tygodniach poszedł na 3-miesięczne szkolenie wojskowe. Do firmy już nie wrócił, po czym został zwolniony dyscyplinarnie.

– „Po tym szkoleniu już do mnie nie wrócił, ale etat mi blokował. Zadzwoniłem do niego, to twierdził, że po takim szkoleniu należy mu się miesiąc płatnego urlopu” – mówi „Faktowi” były pracodawca.

Żołnierz, który uciekł na Białoruś był białoruskim szpiegiem? „To było wyreżyserowane”.

Wyszczuplająca kriolipoliza
Wyszczuplająca kriolipoliza
99,90 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza od 99,90 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz