Home Kategorie Zdrowie Smutne skutki wariantu Omikron. 1,5 miliona ludzi spędzi święta na kwarantannie.

Smutne skutki wariantu Omikron. 1,5 miliona ludzi spędzi święta na kwarantannie.

Smutne skutki wariantu Omikron. 1,5 miliona ludzi spędzi święta na kwarantannie.

– „1,5 miliona Włochów spędzi Boże Narodzenie w kwarantannie; wśród nich całe rodziny i klasy szkolne, kilkaset tysięcy młodych ludzi z pozytywnym wynikiem testu i bez objawów” – podaję media.

Rzymska gazeta ostrzega, że przy pogłębiającym się zmęczeniu restrykcjami, niskim poczuciu odpowiedzialności i niemożliwości prowadzenia kontroli, święta będą skutkować tym, że na miasto wyjdzie cała masa ludzi zakażonych co będzie tragedią.

– „Niestety nie jest to przesadzone ryzyko. Od tygodni otrzymujemy dziesiątki sygnałów o osobach zakażonych i mających z nimi kontakt, które spokojnie wychodzą z domu. Sąsiedzi i znajomi, którzy wiedzą o ich pozytywnym wyniku testu, informują nas o tym, a my, gdy jest to możliwe, wysyłamy siły porządkowe” – wyjaśnił Alessio D’Amato.

Przypomniał on również, że naruszenie regulacji sanitarnych i tych związanych z kwarantanną jest we Włoszech poważnym przestępstwem.

– „Jeśli ludzie nie będą szanować reguł, gdy szerzy się wariant Omikron, w styczniu zapłacimy za to bardzo wysoką cenę” – ostrzegł.

Alessio D’Amato zaapelował przede wszystkim do przebywających w kwarantannie zainfekowanych ludzi o to żeby zostali w domach. Jednak teraz mamy okres świąteczny.  Kto zdecyduje się w tym okresie na siedzenie w domu? To zdecydowanie dobre pytaniie.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Ludzie, którzy go poznali, powtarzają jedno…

Źródło: Polsatnews.pl

Skok w tandemie z 4200 m
Skok w tandemie z 4200 m
599,99 zł
750,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Szkolenie z lotem i skok ze spadochronem z wojskowego desantowca od 599,99 zł w Sky Force Polskim Centrum Spadochronowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz