Home Kategorie Zdrowie 26-latek zmarł. Winna szczepionka na COVID-19?

26-latek zmarł. Winna szczepionka na COVID-19?

26-latek zmarł. Winna szczepionka na COVID-19?

Władze Nowej Zelandii poinformowały, że wiążą śmierć 26-letniego mężczyzny z pierwszą dawką szczepionki Pfizer, którą otrzymał. Śmierć z powodu szczepionki?

– „Biorąc pod uwagę obecnie dostępne informacje, rada uważa, że miokardia była w tym przypadku wywołana prawdopodobnie przez szczepienie” – przekazała Niezależna Rada ds. Monitorowania Bezpieczeństwa Szczepień na COVID-19.

Nowozelandzka Rada nadal utrzymuje, że zyski ze szczepień na COVID-19, są znacznie większe niż potencjalne niebezpieczeństwo. Według nich, warto się szczepić.

To drugi zgon w Nowej Zelandii, który wiązany jest z zapaleniem mięśnia sercowego będącym następstwem szczepienia na COVID-19. Pierwszy przypadek tego typu odnotowano w Sierpniu.

26-letni mężczyzna zmarł dwa tygodnie po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki. Jednakże przed śmiercią nie skarżył się w żaden sposób na pogorszenie stanu zdrowia.

Nowozelandzka Rada monitoruje też dwa inne przypadki zgonów osób, u których po szczepieniu na COVID-19 wystąpiła miokardia – 13-latka i 60-latka. Na ten moment jednak, Nowozelandzka Rada ds. Monitorowania Bezpieczeństwa Szczepień na COVID-19 nie stwierdziła jednoznacznie, czy są one powiązane ze szczepieniem.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Ludzie, którzy go poznali, powtarzają jedno…

Źródło: RP.pl

 

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz