Home Kategorie News Pilne! Inflacja producencka w Polsce przekroczyła wszystkie szacunki. Jest tragicznie.
3.57K

Pilne! Inflacja producencka w Polsce przekroczyła wszystkie szacunki. Jest tragicznie.

Pilne! Inflacja producencka w Polsce przekroczyła wszystkie szacunki. Jest tragicznie.

Inflacja w Polsce bardzo wysoka jest nie tylko w wariancie konsumenckim, ale i producenckim. Osiągnęła ona  13%. Sytuacja w Polsce jest więc tragiczna, zarówno dla producentów jak i konsumentów.

Jak stwierdził dziś GUS, w listopadzie 2021 r. dynamika cen produkcji sprzedanej w przemyśle (tzw. inflacja PPI) wyniosła ponad 13%. Dla porównania w październiku było to ledwie 11,8%. Sytuacja pogarsza się więc z dnia na dzień.

– „Ceny były wyższe niż przed rokiem we wszystkich sekcjach przemysłu. Największy wzrost cen odnotowano w sekcji górnictwo i wydobywanie – o 25,7%, w tym w górnictwie rud metali – o 36,5%, a w wydobywaniu węgla kamiennego i węgla brunatnego (lignitu) – o 21,1%. Ceny w sekcji przetwórstwo przemysłowe wzrosły o 13,4%, przy różnokierunkowych ruchach cen w poszczególnych działach. Najbardziej podniesiono ceny produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej (o 88,6%).” – wylicza GUS.

Jak dodano, wyższe niż przed rokiem były również ceny produkcji, m.in.: metali (o 41,3%), chemikaliów i wyrobów chemicznych (o 22,4%). Duży wzrost zanotowały również wyroby z papieru (13,5%) czy wyroby metalowe (10,7%), a to tylko niektóre przykłady.  Jak łatwo się domyślić, wszystkie te koszty zostaną przerzucone na konsumentów czyli na nas.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Ludzie, którzy go poznali, powtarzają jedno…

Źródło: bankier.pl

 

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz