Home Kategorie News Zaostrzają restrykcje. Nowe obostrzenia również dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Zaostrzają restrykcje. Nowe obostrzenia również dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Zaostrzają restrykcje. Nowe obostrzenia również dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz ogłosił, że nowe obostrzenia dotyczyć będą też osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Surowsze przepisy będą obowiązywać od 28 grudnia.

We wtorek Schulz ogłosił na konferencji prasowej nowe obostrzenia, które zatwierdzono na spotkaniu z premierami krajów związkowych. Od 28 grudnia prywatne spotkania będą ograniczone do maksymalnie 10 osób.

Oprócz tego zamknięte będą wszystkie kluby i dyskoteki w kraju. Duże imprezy ponadregionalne, np. sportowe, mają odbywać się bez udziału publiczności.

– „Mogę zrozumieć każdego, kto nie chce więcej słyszeć o nowych wariantach koronawirusa” – mówił Scholz w kontekście mutacji Omikron.

– „Ale nie możemy zamykać oczu na falę, która ma się przed nami pojawić. Nawet ci, którzy zostali dwukrotnie zaszczepieni i ci, którzy wyzdrowieli, są narażeni na wysokie ryzyko zakażenia” – dodał. Kanclerz podkreślił, że „koronawirus nie robi sobie przerwy świątecznej”.

„Stanowcze żądania RKI nie zostały zrealizowane” – zauważają niemieckie media, przypominając wydane również we wtorek zalecenia Instytutu im. Roberta Kocha (RKI), postulujące „maksymalne ograniczenie kontaktów” w związku z rozprzestrzenianiem się w kraju wariantu Omikron koronawirusa, które powinny zacząć obowiązywać „natychmiast”.

Szokujący plan rządu. Kwarantanna dla zaszczepionych!

Źródło: PAP

Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
Kurs online: Podstawy księgowości z MEN
89,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online Podstawy księgowości z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz