Home Wideo Zapłacą za zaszczepienie się trzecią dawką. Jest jednak jeden haczyk.

Zapłacą za zaszczepienie się trzecią dawką. Jest jednak jeden haczyk.

Zapłacą za zaszczepienie się trzecią dawką. Jest jednak jeden haczyk.

Wariant Omikron koronawirusa w szybkim tempie rozprzestrzenia się na całym świecie. W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 burmistrz Nowego Jorku zaoferował 100 dolarów za zaszczepienie się dawką przypominającą. Decydować trzeba się szybko, bo oferta jest aktualna do 31 grudnia.

Cały świat walczy z koronawirusem. Niepokój ekspertów wzbudza nowy wariant Omikron. Lekarze przypominają, że przed ciężkim przebiegiem choroby chronią szczepienia na COVID-19. Nadal jednak wiele osób jest niezdecydowanych.

Nietypowe kroki w walce z pandemią postanowił podjąć burmistrz Nowego Jorku. Bill de Blasio uważa, że szczepienia przypominające są kluczowe w walce z przyrostem liczby przypadków COVID-19. Zauważa, że przyjęcie trzech dawek znacząco zwiększa zdolność do zwalczania nowej mutacji koronawirusa. Chce płacić obywatelom 100 dolarów za przyjęcie preparatu po raz trzeci.

– „To sprawi, że poczujesz się o wiele bezpieczniej, o wiele lepiej, a jednocześnie będziesz miał trochę więcej gotówki w kieszeni” – zaznaczył de Blasio, cytowany przez lokalne radio 1010 WINS.

Dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą opuścić swoich mieszkań, miasto będzie oferować trzecią dawkę w ramach domowego programu szczepień. Osoby, które otrzymają w ten sposób pierwszą, drugą lub trzecią dawkę, też mogą skorzystać z zachęty w wysokości 100 dolarów.

Burmistrz wyjaśnił, że 1,7 mln nowojorczyków zaszczepiło się już dawkami przypominającymi. Włodarz miasta chciałby, aby ta liczba nadal rosła w ciągu najbliższych tygodni.

Zaostrzają restrykcje. Nowe obostrzenia również dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Źródło: PAP

Piękna skóra - 2 lokalizacje
Piękna skóra -  2 lokalizacje
39,99 zł
4 dni
do końca oferty!
Odmładzanie, oczyszczanie skóry lub leczenie trądziku i więcej od 39,99 zł w Miracle Med - 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz