Home Kategorie Życie Papier toaletowy towarem luksusowym. „Ceny wystrzeliły w kosmos”.

Papier toaletowy towarem luksusowym. „Ceny wystrzeliły w kosmos”.

Papier toaletowy towarem luksusowym. „Ceny wystrzeliły w kosmos”.

Polacy, którzy chcą uchronić się przed skutkami wysokiej inflacji, powinni zacząć wykupować papier toaletowy. W najbliższej przyszłości jego ceny mogą bowiem znacząco wzrosnąć.

Inflacja coraz mocniej odciska się na naszym codziennym życiu. Wzrost cen w listopadzie wyniósł rok do roku 7,8%. Podczas robienia zakupów jest on odczuwalny nawet bardziej, gdyż niektóre produkty podrożały nawet 10-krotnie.

W 2022 roku o wiele kosztowniejsze okazać się mają wizyty w toalecie. Niemiecki producent Essity zapowiedział podniesienie cen papieru toaletowego, ręczników kuchennych i chusteczek do nosa z powodu „przekroczenia wszelkich norm” na rynku. Podrożały bowiem ceny energii oraz surowców, szczególnie pulpy celulozowej. Z takimi samymi problemami mierzy się cała branża, również w naszym kraju.

Tak drogo w XXI wieku jeszcze nie było. Od 1 stycznia 2022 o ponad 50% zdrożeje gaz ziemny, a prąd będzie droższy o 37%. Z danych GUS wynika, że w ciągu ostatniego roku ceny paliw wzrosły o 36,6%.

Podwyżki cen energii elektrycznej i gazu ziemnego dla przedsiębiorców są jeszcze wyższe, gdyż nie chroni ich Urząd Regulacji Energetyki. Rachunki, jakie muszą płacić producenci są nawet kilkukrotnie wyższe. To wpłynie na ceny niemal wszystkich produktów i usług. Droższy ma być m.in. papier toaletowy.

Zapowiedział to Volker Zöller, szef działu dóbr konsumenckich w Essity, producencie znanych także w Polsce marek Zewa, Tempo i Tork.

– „To, co dzieje się w naszej branży w ciągu ostatnich kilku tygodni, przekracza wszelkie normy. (…) Szczególnie ceny pulpy celulozowej wystrzeliły w kosmos. (…) Nie wygląda na to, by sytuacja miała ulec poprawie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wzrost cen jest zatem nieunikniony.”

Klienci powinni więc być gotowi na podwyżkę cen papieru toaletowego, ręczników papierowych i chusteczek higienicznych nawet o 20%. Wysoka inflacja zostanie z nami na najbliższe lata, a to oznacza, że ceny będą cały czas rosnąć.

Narodowy Bank Polski przyznał, że do wyznaczonego celu inflacyjnego, a więc rocznej wartości spadku pieniądza wynoszącej 2,5% (plus/minus jeden punkt procentowy) uda się powrócić dopiero pod koniec 2023 roku.

Wystarczyło kilka chwil. Widzowie są wściekli na Polsat.

Źródło: gazeta.pl

Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej
Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej
59,00 zł
70 dni
do końca oferty!
Bilet do strefy basenowej i leczniczej dla 1,2 lub 4 osób w Chochołowskich Termach (do -5%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz