Home Kategorie Poruszające Zwłoki młodych mężczyzn przy autostradzie A1. Zginęli od strzałów w głowę.

Zwłoki młodych mężczyzn przy autostradzie A1. Zginęli od strzałów w głowę.

Zwłoki młodych mężczyzn przy autostradzie A1. Zginęli od strzałów w głowę.

Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, których zwłoki odnaleziono na nieużytkach rolnych koło autostrady A1 w Świętoszowicach.

Zwłoki 20-latka z Gliwic i 21-latka z Tarnowskich Gór odnaleziono w czwartek niedaleko drogi technicznej obok autostrady A1 w Świętoszowicach na Śląsku. Nieopodal ciał funkcjonariusze odkryli broń czarnoprochową.

Początek śledztwu dało zgłoszenie zaginięcia 20-latka. Matka młodego mężczyzny poinformowała policję, że jej syn nie wrócił na noc, mimo iż zapowiadał, że będzie ok. 21:00. Jak relacjonuje matka, wrócił w poniedziałek z pracy i późnym popołudniem wyszedł z domu, nie zabierając żadnych rzeczy.

Policjanci szybko stwierdzili, że mężczyzna od 1 grudnia nie stawiał się w pracy. Śledczy starali się skontaktować się z jego o rok starszym kolegą spod Tarnowskich Gór. Kiedy w środę funkcjonariusze dotarli do rodziny 21-latka, okazało się, że nie ma go w domu od 9 grudnia. Rodzina była pewna, że wyjechał do Holandii. Po wizycie policjantów bliscy młodego mężczyzny również złożyli zawiadomienie o zaginięciu. Rozpoczęto poszukiwania na okolicznych terenach i jeszcze w środę odnaleziono jego samochód, a w nim rzeczy, które mogły świadczyć o tym, że spotkał się z Gliwiczaninem.

O wstępnych wynikach sekcji zwłok obu młodych mężczyzn poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

– „Rany postrzałowe głowy były przyczyną śmierci mężczyzn, których ciała znaleziono w pobliżu autostrady A1” – powiedziała. Jak dodała, zaplanowano jeszcze m.in. badania toksykologiczne i histopatologiczne.

Śledczy badają teraz okoliczności śmierci mężczyzn i ich zniknięcia. Postępowanie toczy się w kierunku zabójstwa, ale obecnie prokuratura nie informuje o hipotezach dotyczących przebiegu zdarzeń. Wiadomo natomiast, że mężczyźni znali się wcześniej i obaj byli namiętnymi graczami komputerowymi.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś. Ludzie, którzy go poznali, powtarzają jedno…

Źródło: PAP

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz