Home Kategorie Poruszające Fałszywa zbiórka pieniędzy „dla przyszłej mamusi”. Kobieta oddała dziecko tuż po porodzie.

Fałszywa zbiórka pieniędzy „dla przyszłej mamusi”. Kobieta oddała dziecko tuż po porodzie.

Fałszywa zbiórka pieniędzy „dla przyszłej mamusi”. Kobieta oddała dziecko tuż po porodzie.

Ciężarna 21-latka razem z koleżanką uruchomiły zbiórkę pieniędzy na jednej z internetowych platform. Według opisu przyszła matka była w zagrożonej ciąży i miała złą sytuację materialną.

W ciągu kilku tygodni na zbiórkę wpłacono ponad 22 tys. zł. Jak się jednak okazało, kobieta nie zatrzymała nowo narodzonego dziecka. Jeszcze w szpitalu sąd odebrał je matce i przekazał rodzinie zastępczej. Organizatorki zbiórki pieniądze wydały na inne cele.

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwie mieszkanki miasta w minioną środę „w wyniku działań operacyjnych i procesowych”. Obie usłyszały zarzuty oszustwa. Według policji wszystko sobie zaplanowały.

– „W opisie zbiórki między innymi napisały, że 21-latka była w 39. tygodniu zagrożonej ciąży i nie mogła liczyć na wsparcie rodziny ani tez ojca dziecka, który przebywał w zakładzie karnym, a wcześniej miał on znęcać się psychicznie i fizycznie nad młodą kobietą. To była oczywiście tylko część opisu, mającego na celu wzbudzić w darczyńcach współczucie. W większości nie był on jednak zgodny ze stanem faktycznym” – informuje Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji.

Jak ustalono, kobieta w październiku urodziła zdrowe dziecko, które kilka dni później zostało przekazane rodzinie zastępczej. Według informacji zebranych w trakcie dochodzenia, 21-latka od samego początku nie miała zamiaru wychowywać dziecka.

– „Celem zbiórki pieniędzy nie było przetrwanie codziennego życia, ale chęć wzbogacenia się. W ciągu kilku tygodni zbiórkę „dla przyszłej mamusi” wsparło 347 osób. Zebrane zostały ponad 22 tysiące złotych. Podejrzane wypłaciły gotówkę i wykorzystały na zupełnie inne cele” – przekazuje Świeży.

W trakcie śledztwa funkcjonariusze ustalili też, że na początku 2019 roku 21-latka zaciągnęła w jednym z parabanków pożyczkę w wysokości 4100 zł, której nie zamierzała spłacać.

21-latka i 31-latka odpowiedzą przed sądem za oszustwa. Grozi im kara do ośmiu lat więzienia. Obie zostały objęte dozorem policyjnym.

24-latka zmarła na COVID-19. Miała brać ślub. Nie była zaszczepiona.

Źródło: tvn24.pl

Treningi wyszczuplające
Treningi wyszczuplające
48,00 zł
75,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Treningi wyszczuplające: karnet na 5 wejść od 48 zł w Fabryka Endorfiny w Bielsku-Białej (do -37%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz