Home Kategorie Zdrowie Szokująca informacja właśnie do nas dotarło. Szczepionka przeciw HIV została dopuszczona do użytku.

Szokująca informacja właśnie do nas dotarło. Szczepionka przeciw HIV została dopuszczona do użytku.

Szokująca informacja właśnie do nas dotarło. Szczepionka przeciw HIV została dopuszczona do użytku.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytku pierwszy, podawany dożylnie preparat Apretude, który ma być profilaktyką przeciwko HIV.

Apretude to pierwszy, podawany dożylnie preparat o działaniu długoterminowym, który ma zastąpić takie leki, jak Truvada i Descovy. Apretude jak się tłumaczy, ma zupełnie zmienić podejście do tematu wirusa HIV. Zmniejszy zagrożenie wynikające z tej choroby.

– „Dopuszczenie Apretude przez FDA to ważny moment w wysiłkach na rzecz zakończenia epidemii HIV. Ten zastrzyk, podawany co dwa miesiące, będzie miał kluczowe znaczenie dla rozwiązania problemu epidemii HIV w Stanach Zjednoczonych, w tym pomocy osobom należącym do grup wysokiego ryzyka oraz osobom, w przypadku których przyjmowanie codziennej dawki leków było poważnym wyzwaniem lub nierealistyczną opcją” – mówi dr Debra Birnkrant, dyrektor Wydziału Leków Przeciwwirusowych w Centrum FDA ds. Oceny i badania leków. To krok milowy w walce z wirusem.

Problemem pozostaje wysoka cena preparatu. Jak myślicie, ile taki cudowny lek na HIV może kosztować? Niestety jego cena obecnie to 3,7 tysiąca dolarów. Czyli ponad 10 000 złotych. Nie będzie on też w żaden sposób refundowany. A szkoda, bo mógłby pomóc wielu ludziomm.

Przerażająca wizja jasnowidza Jackowskiego. „To koniec”.

Źródło: whatnext.pl

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz