Home Kategorie News Adam Niedzielski podjął decyzję. Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 od 1 marca.
11.35K

Adam Niedzielski podjął decyzję. Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 od 1 marca.

Adam Niedzielski podjął decyzję. Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 od 1 marca.

– „Dziś lub jutro minister zdrowia Adam Niedzielski z kontrasygnatą szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego wyda rozporządzenie w zakresie obowiązkowego szczepienia na COVID-19 służb medycznych” – mówi MZ.

– „Mówimy tu o obowiązkowym szczepieniu zarówno stricte zawodów medycznych, jak i wszystkich pracowników podmiotów medycznych w kraju wraz z aptekami” – dodało MZ.

– „Każdy pracownik ochrony zdrowia, czy jest medykiem, czy medykiem nie jest, od 1 marca 2022 r. będzie musiał udokumentować przejście pełnego szczepienia (na COVID-19). Do 1 marca taka osoba będzie musiała być zaszczepiona, a nie że 1 marca rozpocznie szczepienia” – dodano.

– „Od 1 marca, zgodnie z rozporządzeniem, które dziś lub jutro pojawi się w obiegu, będzie obowiązek udokumentowania szczepień w podmiotach medycznych, w tym w aptekach” – powiedział rzecznik MZ.

– „Zgodnie z Kodeksem pracy. Pracodawca będzie podejmował indywidualnie decyzję wobec pracownika, który nie wykona obowiązku szczepień, tak jak obecnie nie wykona obowiązku szczepień na WZW typu B. Jeżeli jest obowiązek szczepień, a pracownik go nie wykona, nie może zostać dopuszczony do wykonywania swoich obowiązków w miejscu pracy”  – dodał rzecznik MZ.

Nowe informacje w sprawie Emila Czeczki. Ma dostarczyć białoruskim służbom dowody na „polskie zbrodnie”.

Źródło:

Wyszczuplanie lipolaserem
Wyszczuplanie lipolaserem
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi lipolaserem od 59,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Karoliny Woźniak-Kłomskiej w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz