Home Kategorie News Pilne! Wchodzą w życie nowe obostrzenia. Godzina policyjna i ograniczenie wyjazdów.
13.97K

Pilne! Wchodzą w życie nowe obostrzenia. Godzina policyjna i ograniczenie wyjazdów.

Pilne! Wchodzą w życie nowe obostrzenia. Godzina policyjna i ograniczenie wyjazdów.

Surowsze zasady podczas spotkań, ograniczenia wjazdu dla czterech krajów, godzina policyjna obowiązująca także w Sylwestra, oto ograniczenia, które wchodzą w życie w Austrii. Sytuacja jest zła.

– „Po zakończeniu ogólnokrajowego lockdownu w połowie grudnia rząd początkowo zapowiedział złagodzenie restrykcji (m.in. zniesienie godziny policyjnej w Sylwestra), jednak to już nieaktualne” – przekazuje Austriacki portal informacyjny.

– „Wiemy, że Omikron działa szybko. Dlatego staramy się działać równie szybko” – zapowiedziała szefowa GECKO Katharina Reich.

Obowiązująca obecnie godzina zamknięcia lokali gastronomicznych zostanie przesunięta od 27 grudnia z godz. 23 na 22. Dotyczyć to będzie także nocy sylwestrowej. Według Reich, to nie jest czas na świętowanie.

Od 25 grudnia utrudniony będzie wjazd osób z kilku krajów o wysokiej zachorowalności na Covid-19 (aktualnie do grupy tej należy Wielka Brytania, Holandia, Dania i Norwegia. Osoby z tych krajów obejmie obowiązkowa kwarantanna.

– „Obłożenie oddziałów intensywnej terapii jest nadal bardzo wysokie. Trudno powiedzieć, czy kolejny lockdown będzie potrzebny, nie można tego wykluczyć” – stwierdził gubernator górnej Austrii, Thomas Stelzer.

Adam Niedzielski podjął decyzję. Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 od 1 marca.

Źródło: RMF24

Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
275,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz