Home Kategorie Zdrowie Szef WHO ostrzega: Omikron może zakażać ludzi, którzy już przeszli COVID-19.

Szef WHO ostrzega: Omikron może zakażać ludzi, którzy już przeszli COVID-19.

Szef WHO ostrzega: Omikron może zakażać ludzi, którzy już przeszli COVID-19.

W Polsce i na świecie drastycznie szybko rośnie liczba przypadków zakażeń Omikronem. WHO ostrzega przed jego wysoką zakaźnością oraz przed tym, że może zarażać ludzi, którzy już przeszli COVID-19.

Od pojawienia się wariantu Omikron naukowcy najbardziej skupili się właśnie na tej mutacji koronawirusa. Naukowców w szczególności niepokoi wysoka zakaźność tego wirusa oraz to, że uderza on mocno w ludzi młodych i dzieci.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, sekretarz generalny Światowej Organizacji Zdrowia, oznajmił, że Omikron może łatwiej zakażać osoby zaszczepione. Naukowcy mają na ten moment dowody wskazujące wyraźnie na to, że wariant Omikron zakaża osoby zaszczepione oraz te, które przeszły już COVID-19.

– „Jeśli wariant Omikron całkowicie wymknie się szczepionkom, stanie się praktycznie innym wirusem i będzie to pandemia B” – ocenił Guido Rasi, pochodzący z Włoch ekspert ds. COVID-19.

Wariant Omikron (B.1.1.529) został po raz pierwszy odkryty w Republice Południowej Afryki 24 listopada 2021 roku. 26 listopada. Od tego czasu wariant Omikron stwarza zdecydowanie najwięcej problemów zarówno medykom jak i naukowcom na świecie. Sytuacja jest zła.

Adam Niedzielski podjął decyzję. Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 od 1 marca.

Źródło:wiadomosci.wp.pl

 

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
20,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz