Home Kategorie Życie Rząd obiecuje nowe świadczenie. 100 zł dla każdego gospodarstwa domowego!
7.83K

Rząd obiecuje nowe świadczenie. 100 zł dla każdego gospodarstwa domowego!

Rząd obiecuje nowe świadczenie. 100 zł dla każdego gospodarstwa domowego!

Premier Mateusz Morawiecki sięga do budżetu i oferuje Polakom prezent na święta. Chodzi mianowicie o dodatkowe 100 złotych do budżetu domowego. Całkiem uroczo.

Rząd chce sfinansować wymianę milionów dekoderów telewizyjnych w polskich domach. W jakim celu? Otóż po to by Polacy, po zmianie technologii, nie stracili dostępu do naziemnej telewizji cyfrowej. Ma to kosztować rząd 270 milionów złotych.

– „Premier Mateusz Morawiecki sięga do budżetu i świątecznego worka z prezentami. Lada dzień wyciągnie… 100 zł dla każdego gospodarstwa domowego” – przekazuje Wirtualna Polska.

Projekt „ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej jest już gotowy i niedługo ma trafić do parlamentu. Innymi słowy, to kwestia czasu kiedy zostanie wdrożony w życie.

Skąd taka decyzja? Przez zmianę sposobu nadawania telewizji naziemnej. Dotychczasowy system – o nazwie DVB-T – w 2022 roku będzie sukcesywnie zamieniany na DVB-T2. Innymi słowy zmiana jest spowodowana koniecznością dostosowania częstotliwości dla TV w Polsce.

To właśnie na zakup dekoderów do nowej telewizji, rząd chce dać każdemu gospodarstwu domowemu po 100 złotych.

Świadczenie będzie można wykorzystać tylko na dekoder do telewizora. I to dekodera umożliwiającego odbiór telewizji we wspomnianym standardzie DVB-T2.

Maksymalna wartość dofinansowania to 100 PLN i musi ona być wykorzystana jednorazowo. Tych środków nie dostaniemy w formie gotówki i nie będzie można ich wykorzystać np. na inny produkt ze sklepu jeżeli coś nam zostanie.

Na skorzystanie z bonu każdy będzie miał czas do końca 2022 roku. I tu warto podkreślić, że świadczenie będzie przysługiwało jednej osobie w ramach gospodarstwa domowego. Innymi słowy biorąc je, będziemy musieli podpisać zaświadczenie, że nikt inny w gospodarstwie domowym tej dotacji nie pobrał ani nie zamierza tego zrobić.

Adam Niedzielski podjął decyzję. Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 od 1 marca.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Zabiegi na ciało
Zabiegi na ciało
69,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Aromatyczne zabiegi na ciało od 69,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz