Home Kategorie Ludzie Jarosław Kaczyński ostro o blokowaniu przez UE pieniędzy dla Polski. „Całkowicie bezprawne”.

Jarosław Kaczyński ostro o blokowaniu przez UE pieniędzy dla Polski. „Całkowicie bezprawne”.

Jarosław Kaczyński ostro o blokowaniu przez UE pieniędzy dla Polski. „Całkowicie bezprawne”.

Unia Europejska nie chce dać Polsce pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy, dopóki nie uporządkujemy naszego wymiaru sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński jest wściekły na tą sytuację.

– „To nielegalne działanie, łamiące praworządność i zwykłą uczciwość” – grzmi prezes Prawa i Sprawiedliwości. Trudno mu się dziwić, że tak reaguje na obecną sytuację.

Jarosław Kaczyński w „Gazecie Polskiej Codziennie”, daje liczne komentarze na temat tego co obecnie panuje w Unii Europejskiej oraz sytuacji Polski na arenie międzynarodowej.

– „Nie ma o czym rozmawiać. Stanowisko Polski będzie jasne: nie ma i nie będzie naszej zgody na coś takiego. Koniec” – mówi Kaczyński.

Na pytanie, czy polski rząd zgodziłby się na rozszerzenie systemu w zamian za wypłatę unijnych pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy twierdzi krótko:

– „Po pierwsze blokowanie wypłat dla Polski z KPO jest całkowicie bezprawne. Nie ma żadnych, powtarzam: żadnych, podstaw merytorycznych czy prawnych. To nielegalne działanie, łamiące praworządność i zwykłą uczciwość” – stwierdził.

– „tego typu oferta – gdyby się pojawiła, bo nie padła – nie może zostać uznana za interesującą, bo długofalowe skutki finansowe rozszerzenia systemu handlu emisjami byłyby dla Polaków, naszej gospodarki, dla budżetów polskich rodzin po prostu katastrofalne” – dodał.

– „Kieruję do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją europejskiego rozporządzenia ws. mechanizmu wiążącego dostęp do środków unijnych z kwestią praworządności” – poinformował z kolei Zbigniew Ziobro. Konflikt mocno przybiera na sile.

Pilne! Wchodzą w życie nowe obostrzenia. Godzina policyjna i ograniczenie wyjazdów.

Źródło: money.pl

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz