Home Kategorie News Najnowsze badania dotyczące Omikrona! Szokujące informacje.

Najnowsze badania dotyczące Omikrona! Szokujące informacje.

Najnowsze badania dotyczące Omikrona! Szokujące informacje.

– „Przy zakażeniu Omikronem ryzyko hospitalizacji spada o 50-70 proc. w porównaniu z poprzednimi wariantami, w tym Deltą” – wykazały badania Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowotnego.

Jak wskazuje publikacja UKHSA wygląda na to, że przy zakażeniu nowym wariantem koronawirusa ryzyko trafienia na szpitalny oddział ratunkowy jest o 31 do 45 proc. mniejsze. Określono również, że dawka przypominająca szczepionki na COVID-19 w tym przypadku słabnie po 10 tygodniach.

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid skomentował najnowsze doniesienia UKHSA jako „obiecujące”. Ostudził jednak zapał wszystkich twierdząc również, że są to dopiero wstępne wyniki. Dlatego też powinniśmy na nie patrzeć z pewnym dystansem.

– „Wyniki badań są zgodne z opublikowaną w środę analizą Imperial College London i Uniwersytetu Edynburskiego” – stwierdził z kolei The Guardian.

– „Inne badanie dotyczące Omikronu wykazało, że pomimo wysokiej zakaźności wariant ten jest łagodniejszy od poprzednich” – twierdzi z kolei BBC. Analiza, która została przeprowadzona przez Uniwersytet Cambridge wykazała, że Omikron skuteczniej zakaża drogi oddechowe niż głębsze tkanki płuc, to właśnie sprawia, że tak łatwo się przenosi.

Pilne! Wchodzą w życie nowe obostrzenia. Godzina policyjna i ograniczenie wyjazdów.

Źródło: salon24.pl

Masaż gorącym olejkiem lub świecą
Masaż gorącym olejkiem lub świecą
69,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż gorącym olejkiem lub świecą od 69,99 zł w gabinecie ActiveBody w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz