Home Kategorie Ludzie Kurski miał koronawirusa i pojechał na finał Eurowizji Junior.

Kurski miał koronawirusa i pojechał na finał Eurowizji Junior.

Kurski miał koronawirusa i pojechał na finał Eurowizji Junior.

Prezes TVP Jacek Kurski pojechał do Paryża na konkurs Eurowizji Junior, choć powinien przebywać w izolacji domowej. Tak jego chyba przepisy nie obowiązują, prawda?

Jak wynika z ustaleń Onetu, Jacek Kurski 12 grudnia zgłosił się do szpitala MSWiA w Warszawie jako osoba bezobjawowa, która miała kontakt z chorym na COVID-19. Badanie, które wykonano pięć dni temu wskazało wyraźnie na fakt, że Kurski był chory.

Badanie o numerze CN68343232 zostało wykonane 14 grudnia o godz. o 17:44. Ponieważ zlecenie było „na cito”, wynik był gotowy już kilka godzin później, o 22:41. Wyszło według niego jednoznacznie, że Kurski jest zakażony. Mimo tego pojechał na eurowizję junior.

– „Jeżeli stwierdzono u ciebie zakażenie wirusem SARS-CoV-2, to możesz zarażać, nawet jeśli nie masz żadnych objawów choroby, dlatego bezwzględnie pozostań w domu. Od dnia uzyskania pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, podlegasz obowiązkowej izolacji w warunkach domowych (chyba że zostałeś skierowany do odbywania izolacji w izolatorium lub w ramach hospitalizacji)” – mówią przepisy.

Co na wyskok Kurskiego TVP? Cóż, wysłali taką odpowiedź:

– „Informujemy, w drodze wyjątku i za zgodą Pana Jacka Kurskiego, że w dniu 14.12 nie stwierdzono żadnych przesłanek do zastosowania izolacji prezesa Jacka Kurskiego. Pan Prezes postępuje zgodnie z przepisami prawa i zasadami bezpieczeństwa epidemicznego obowiązującymi w okresie zagrożenia zarażeniem wirusem SARS-CoV-2” – widać niektórych obowiązują inne zasady niż resztę.

Pilne! Wchodzą w życie nowe obostrzenia. Godzina policyjna i ograniczenie wyjazdów.

Źródło: onet.pl

Kriolipoliza i masaż pobudzający
Kriolipoliza i masaż pobudzający
99,99 zł
194,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplająca kriolipoliza z masażem i konsultacją od 99,99 zł w gabinecie Babski Raj w Bielsku-Białej (do -48%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz