Home Kategorie Zdrowie Obowiązkowe szczepienia? Ten sondaż pokazuje podziały w naszym społeczeństwie.

Obowiązkowe szczepienia? Ten sondaż pokazuje podziały w naszym społeczeństwie.

Obowiązkowe szczepienia? Ten sondaż pokazuje podziały w naszym społeczeństwie.

Co trzeci ankietowany wprowadziłby obligatoryjne szczepienia na COVID-19 dla wszystkich Polaków. To wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Najwięcej ludzi mówi jednak o dobrowolności.

Mimo ogromnej liczby zgonów z powodu COVID-19, wciąż blisko połowa Polaków optuje za dobrowolnością w kwestii szczepień. Prawie 47% Polaków uważa, że powiniśmy mieć prawo podejmować własną decyzję w tej sprawie.

Z kolei za obowiązkowym pójściem do punktu szczepień jest co trzeci ankietowany (31,6 proc.). Co ciekawe największe poparcie dla obowiązku szczepień można zauważyć u osób w grupie 60+ (blisko 50%).

IBRiS zapytał respondentów o opinię na temat wprowadzenia obowiązku szczepień dla wybranych grup w kraju.  Na przykład dla lekarzy czy służb mundurowych. Tutaj akurat zaledwie 16% respondentów jest za takim pomysłem.

Za dobrowolnością szczepień opowiadają się głównie młodzi – aż 54 proc. (w grupie 18–29 lat) i 78 proc. (w wieku 30–39 lat), ponadto sporo po pięćdziesiątce (56 proc.).” – stwierdzono w raporcie.

Sytuacja jest więc ciekawa. Mianowicie widzicie państwo sami, że nasze społeczeństwo jest mocno podzielone w tej kwestii.

Najnowsze badania dotyczące Omikrona! Szokujące informacje.

Źródło: salon24.pl

 

 

 

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz