Home Kategorie Ludzie Ten podatek to totalna porażka polskiego rządu. Do budżetu trafia dwa razy mniej pieniędzy.

Ten podatek to totalna porażka polskiego rządu. Do budżetu trafia dwa razy mniej pieniędzy.

Ten podatek to totalna porażka polskiego rządu. Do budżetu trafia dwa razy mniej pieniędzy.

Opłata cukrowa czyli to co zapewne znacie jako „podatek od coli”, przyniosła rządowi 1,5 miliarda złotych. Zakładano jednak dwa razy więcej. Czyżby to była porażka rządu?

Cóż, zależy jak na to spojrzymy. Rząd bowiem mówił, że podatek ten ma obniżyć spożycie napojów słodzonych takich jak Pepsi czy Coca-Cola. Więc chyba można ogłosić sukces prawda? Nam jednak wydaje się, że rządowi raczej chodziło o pieniądze.

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej” opłata cukrowa przyniesie w całym 2021 r. budżetowi około 1,46 mld zł. Zakładano jednak wpływy między 2 a 3 miliardy złotych. Sądzimy więc, że rząd nie jest do końca zadowolony z efektów.

Przypomnijmy, opłata cukrowa weszła w życie wraz z początkiem 2021 r. Jako że sama opłata jest dość skomplikowana to nie ma sensu opisywać jej wszystkich meandrów. Wystarczy stwierdzić jednak, że przez to mocno wzrosła cena napojów.

Jak wylicza „DGP” od listopada 2019 do października 2020 r. sprzedano w Polsce 7,5 mld litrów napojów bezalkoholowych. W analogicznym okresie od 2020 do 2021 (czyli gdy większość czasu podatek już obowiązywał), było to już tylko 7,1 mld litrów. Innymi slowy sukces, ludzie piją mniej Coli. A skoro tak, to czemu rząd jeszcze się tym nie chwali hmm?

Najnowsze badania dotyczące Omikrona! Szokujące informacje.

Źródło: bezprawnik.pl

 

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz