Home Kategorie Poruszające Sytuacja na granicy jest tragiczna. Straż graniczna 520 razy wzywała karetkę do potrzebujących.

Sytuacja na granicy jest tragiczna. Straż graniczna 520 razy wzywała karetkę do potrzebujących.

Sytuacja na granicy jest tragiczna. Straż graniczna 520 razy wzywała karetkę do potrzebujących.

– „Do Świąt średnio cztery razy na dobę strażnicy graniczni wzywali karetkę pogotowia ratunkowego do osób potrzebujących pomocy na granicy polsko-białoruskiej” – przekazał Stanisław Żaryn.

Stanisław Żaryn podkreślił, że Polska „od początku kryzysu wytworzonego przez reżim Łukaszenki twardo zabezpiecza naszą granicę wschodnią”. Wspomniał jednak, że pomimo takiej sytuacji i tak powinniśmy nieść pomoc.

– „Do cudzoziemców zatrzymanych po nielegalnym przekroczeniu granicy między 1 sierpnia a 20 grudnia straż graniczna 520 razy wzywała zespoły ratownictwa medycznego” – poinformował Żaryn.

– „Oznacza to, że do osób potrzebujących pomocy funkcjonariusze wzywali karetkę średnio cztery razy na dobę. Oprócz tego pierwszej pomocy udzielali również sami funkcjonariusze i żołnierze przeszkoleni do takich działań” – powiedział.

– „Wobec tych cudzoziemców, którzy trafili na tereny podmokłe i bagniste polskie służby wielokrotnie prowadziły akcje ratunkowe” – zaznaczył rzecznik. Warto przy tym zauważyć, że często w tych akcjach pomagała im straż pożarna.

– „Profesjonalna pomoc i szybka reakcja strony polskiej pozwoliły uratować życie tych osób. Często były one narażone na takie niebezpieczeństwo w wyniku celowych działań służb białoruskich, które wysyłają cudzoziemców w bardzo trudny teren” – mówił. Cieszy nas to, że pomimo złej sytuacji na granicy, nie zapominamy o człowieczeństwie.

Najnowsze badania dotyczące Omikrona! Szokujące informacje.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

 

 

Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej
Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej
59,00 zł
71 dni
do końca oferty!
Bilet do strefy basenowej i leczniczej dla 1,2 lub 4 osób w Chochołowskich Termach (do -5%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz