Home Kategorie Ludzie Prof. Gut: Nuvaxovid to szczepionka, w której bezpośrednio podawane jest białko.

Prof. Gut: Nuvaxovid to szczepionka, w której bezpośrednio podawane jest białko.

Prof. Gut: Nuvaxovid to szczepionka, w której bezpośrednio podawane jest białko.

– „Nuvaxovid to szczepionka, w której podawany jest gotowy produkt, czyli białko” – powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Gut bardzo pozytywnie wypowiada się o tej szczepionce.

– „Nuvaxovid to piąta szczepionka zalecana w UE do zapobiegania COVID-19. Jest to preparat białkowy i wraz z już zatwierdzonymi szczepionkami będzie wspierać kampanie szczepień w państwach członkowskich UE w kluczowej fazie pandemii” – poinformowała EMA.

Po dokładnej ocenie EMA stwierdziła, że dane dotyczące szczepionki są rzetelne, a sama szczepionka spełnia wszystkie wymagania. Jest to więc niewątpliwie, pozytywna informacja.

– „Dotychczas dostępne w Polsce szczepionki przeciw COVID-19 „naśladowały” pewien cykl replikacji wirusa. Ta szczepionka – białkowa – podaje gotowy produkt, podaje białko” – stwierdził prof. Gut.

– „To schemat – podawanie czystego białka – który był już od dość dawna stosowany w medycynie. Wygląda to tak, że produkujemy białko, oczyszczamy i dopiero wówczas podajemy” – dodał profesor.

Zdaniem prof. Guta może być to preparat wykorzystywany zarówno w szczepieniu podstawowym jak i przypominającym. We wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz powiedział na konferencji prasowej, że Polska uczestniczy w zamówieniu 100 mln dawek szczepionki Nuvaxovid.

Najnowsze badania dotyczące Omikrona! Szokujące informacje.

Źródło: polsatnews.com

Vacu, Roller Shaper, limfodrenaż
Vacu, Roller Shaper, limfodrenaż
79,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie: 4 zabiegi na wybranych stacjach treningowych za 79,99 zł i więcej w Studiu Figura

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz