Home Kategorie News Pojawiły się przypadki równoczesnego zakażenia Deltą i Omikronem. Naukowcy badają nietypowe zjawisko.

Pojawiły się przypadki równoczesnego zakażenia Deltą i Omikronem. Naukowcy badają nietypowe zjawisko.

Pojawiły się przypadki równoczesnego zakażenia Deltą i Omikronem. Naukowcy badają nietypowe zjawisko.

Służby medyczne Hiszpanii potwierdziły w poniedziałek występowanie na terenie kraju równoczesnego zakażenia dwoma wariantami koronawirusa.

Służby medyczne Hiszpanii potwierdziły w poniedziałek występowanie równoczesnego zakażenia dwoma wariantami: Deltą i Omikronem. Jak mówi Sara Quiros z Hiszpańskiego Towarzystwa Pneumonologicznego i Chirurgii Klatki Piersiowej, eksperci już badają to nietypowe zjawisko.

W rozmowie z dziennikiem La Voz de Galicia lekarka przyznała, że przypadków tzw. podwójnego zakażenia koronawirusem na ten moment w Hiszpanii nie ma wiele. Dodała, że występują one głównie na północy.

Quiros uważa, że „jest jeszcze zbyt wcześnie”, aby wyciągać wnioski dotyczące zachorowań na COVID-19, które są spowodowane przez równoczesne zakażenia Deltą i Omikronem.

– „Wciąż nie wiemy, czy infekcje takie są groźniejsze” – dodała.

W większości regionów kraju wariant Omikron jest już dominujący. To właśnie rozprzestrzenianie się tej mutacji jest według wirusologów odpowiedzialne za nasilenie kolejnej fali pandemii.

Nagła śmierć „wysportowanej i zdrowej” 24-latki. Ojciec zadał pytanie lekarzowi.

Źródło: PAP

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
67,99 zł
98,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz