
Zauważyłeś u siebie podejrzane zmiany na skórze? Nie lekceważ ich. Według najnowszych danych, wysypka może wskazywać na zakażenie wariantem Omikron.
Objawy zakażenia wariantem Omikron są różne od objawów zakażenia pierwotnym wariantem koronawirusa oraz wariantem Delta. Ludzie z Omikronem zgłaszają bóle głowy, gardła, drapanie w gardle, katar, kaszel, kichanie i ogólne zmęczenie. Nie mają jednak problemów z dusznościami oraz utratą węchu i smaku.
Omikron rozprzestrzenia się szybko. Codziennie pojawiają się tysiące przypadków na całym świecie. Coraz więcej wiemy też o przebiegu choroby i kolejnych objawach.
Według brytyjskiej aplikacji ZOE COVID Study, która służy do raportowania objawów i przebiegu zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jednym z mniej znanych, ale powszechnych objawów Omikrona są zmiany skórne.
Do tej pory odnotowano dwa rodzaje wysypek zgłaszanych przez pacjentów z dodatnim wynikiem testu.
Według aplikacji ZOE COVID, zakażeni Omikronem zgłaszają występowanie zmian skórnych.
Pierwszą z nich jest nagła wysypka składająca się z wypukłych swędzących guzków. Występowanie wysypki często poprzedza intensywne swędzenie dłoni lub podeszew stóp.
Zakażeni zgłaszali też występowanie wysypki w postaci potówek, czyli małych swędzących czerwonych krostek. Zmiany taki mogą wystąpić w dowolnym miejscu na ciele, ale najczęściej zauważa się je na łokciach, kolanach oraz grzbietach dłoni i stóp.
Badania pokazują, że objawy skórne mogą pojawić się nawet wtedy, gdy nie występują żadne inne objawy związane z zakażeniem koronawirusem.
„3 miliardy chorych do końca lutego”. Zbliża się najbardziej śmiercionośna fala COVID-19?
Źródło: mirror.co.uk
Twoja reakcja?





Zostaw swój komentarz