Home Kategorie Życie Nie uwierzysz! Tyle teraz będzie kosztował papier toaletowy.
18.37K

Nie uwierzysz! Tyle teraz będzie kosztował papier toaletowy.

Nie uwierzysz! Tyle teraz będzie kosztował papier toaletowy.

W styczniu papier toaletowy może zdrożeć nawet o 15-20 procent. Sytuacja jest ciężka. Mogą pojawić się nawet braki w dostawach i przerwy w produkcji.

Podwyżki cen papieru toaletowego to bardzo realistyczny scenariusz. Jak stwierdził na łamach Gazety Wyborczej Artur Pielak, prezes Velvet Care, już od stycznia zacznie się faza potencjalnego niedoboru.

Według szacunków prezesa Velvet, ceny podstawowych produktów higienicznych, jak papier toaletowy, ręczniki papierowe czy chusteczki higieniczne, pójdą w górę nawet o 15 – 20%.

Podstawową przyczyną jest coraz droższa celuloza, a jest głównym składnikiem używanym w produkcji wyrobów papierniczych, w tym papieru toaletowego. Jest ona sprowadzana do Polski, a jej ceny wzrosły aż o 60-80%.

Spory wpływ ma również wzrost cen gazu (ponad 300%), energii elektrycznej (ponad 200%) oraz surowców do produkcji opakowań tekturowych i plastikowych (40-60%).

– „To walka o przetrwanie, która dotyka wszystkich uczestników łańcucha dostaw, od producentów po hurtowników i sieci handlowe. Przerwy w produkcji, niesystematyczne dostawy mogą sprawić, że znów pojawią się puste półki, jak za dawnych PRL-owskich lat” – mówi prezes Velvet Care w rozmowie z „Wyborczą”.

900 plus zamiast 500 plus. Rodzice dostaną więcej pieniędzy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna
123,00 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lipoliza iniekcyjna w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz