Home Wideo Zbigniew Ziobro skazany na 15 lat! „Sypią się grube wyroki”.

Zbigniew Ziobro skazany na 15 lat! „Sypią się grube wyroki”.

Zbigniew Ziobro skazany na 15 lat! „Sypią się grube wyroki”.

Grupa mieszkańców Jeleniej Góry założyła „własny sąd”. Na Twitterze pojawiło się nagranie, jak „najwyższy trybunał narodowy” przeprowadza „posiedzenie”, gdzie oskarża funkcjonariuszy publicznych.

Kontrowersyjne nagranie pojawiło się na Twitterze. Widzimy na nim, jak w niewielkim pokoju, prawdopodobnie w mieszkaniu, przy dużym stole siedzi trzech mężczyzn w sędziowskich togach. Na początku filmu kobiecy głos oznajmia, że jest to „sprawa Grzegorza Niedźwieckiego przeciwko funkcjonariuszom publicznym”.

Na „sali sądowej” obecny jest „oskarżyciel”, a „oskarżeni” to m.in. sędzia sądu rejonowego w Jeleniej Górze Jarosław Staszkiewicz, sędzia sądu okręgowego w Jeleniej Górze Junona Gajewska oraz prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Naturalnie, nikt z „oskarżonych” nie pojawił się na procesie.

„Najwyższy trybunał narodowy” uznał, że nie było żadnych podstaw do wszczynania sprawy przeciwko Grzegorzowi Niedźwieckiemu. „Sąd” uznał prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę winnym i skazał na 15 lat pozbawienia wolności.

– „Nie może też wykonywać funkcji publicznych i ma zapłacić oskarżycielowi 100 tys. złotych zadośćuczynienia” – oznajmił „sąd”.

Internauci nie zostawili na „sądzie” suchej nitki.

– „Paru leśnych dziadków skrzyknęło się i założyli na chacie swój własny sąd. Na jakimś kwadracie odbywają się od jakiegoś czasu rozprawy, gdzie nie bierze się jeńców i sypią się grube wyroki” – pisze autor, który udostępnił nagranie na Twitterze.

Inni użytkownicy dodają, że ten „sąd” jest znany miejscowym od wielu lat i nikt nie traktuje go poważnie.

– „Czterech dorosłych facetów, którzy robią i nagrywają takie rzeczy to albo pacjenci psychiatryka, albo dawno powinni w nim być” – drwią internauci.

Na nagranie zareagowała też sędzia TK Krystyna Pawłowicz.

– „Czyli jedne, jawne sądy są TYLKO od uniewinniania, a inne, te „podziemno-pokojowe M2” są tylko od „skazywania” funkcjonariuszy publicznych?” – napisała Pawłowicz (zachowano pisownię oryginalną).

– „I te fajne wypustki „trybunalskie”. Jest moc, jest „konkurencja”” – dodała sędzia TK.

Grzegorz Niedźwiecki był w latach 2002 – 2006 radnym Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Pełnił funkcję przewodniczącego komisji pracy, członka komisji rewizyjnej, członka komisji prawa i spraw społecznych. W 2018 roku w wyborach na prezydenta miasta był wspólnym kandydatem Stowarzyszenia Demokracja i Sprawiedliwość oraz federacji Trybunał Narodowy.

Ivan Komarenko wini szczepionkę za śmierć Żory Korolyova? „Winowajcy kiedyś odpowiedzą”.

Serwis klimatyzacji
Serwis klimatyzacji
15,99 zł
19,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe klimatyzacji od 19,99 zł lub serwis klimatyzacji z napełnieniem czynnika od 59,99 zł w CarCar Service

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz