Home Kategorie Życie Policzyli, ile zarabia Kaczyński. Złapiesz się za głowę.
4.76K

Policzyli, ile zarabia Kaczyński. Złapiesz się za głowę.

Policzyli, ile zarabia Kaczyński. Złapiesz się za głowę.

W rozmowie z Interią Jarosław Kaczyński stwierdził, że rozumie Polaków, którzy zbulwersowani są rosnącymi cenami w sklepach. Jak powiedział „sam złorzeczy” na drożyznę.

Prezes PiS w obszernym wywiadzie dla Interii powiedział, że rozumie problematyczność rosnącej inflacji. Stwierdził jednak, że jest to cena, którą trzeba zapłacić za „uratowanie gospodarki i miejsc pracy”.

– „Rozumiem, że ludzie złorzeczą. Sam to robię w sklepach, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, że moja sytuacja jest dalece inna i nawet nie próbuję porównywać siebie i swojej sytuacji materialnej do tych, którzy zarabiają średnio czy mało” – wskazał lider PiS.

Fakt postanowił sprawdzić, jak bardzo sytuacja Kaczyńskiego różni się od codzienności przeciętnych Polaków. Dziennikarze twierdzą, że polityk nie musi przejmować się pieniędzmi, bo ma ich bardzo dużo. Kwoty robią wrażenie.

Fakt wskazuje, że Kaczyński jako poseł dostaje miesięcznie ok. 4 tys. zł brutto diety. Po sierpniowych podwyżkach liczyć może na wynagrodzenie w wysokości 21 tys. zł brutto miesięcznie za pełnienie funkcji wicepremiera. Oprócz tego, z racji na wiek, prezes PiS otrzymuje co miesiąc z ZUS emeryturę w wysokości ok. 7 tys. zł brutto.

Z szybkiej kalkulacji wynika, że Jarosław Kaczyński otrzymuje co miesiąc nawet 32 tys. złotych wynagrodzenia. Ponadto, jako posłowi i wicepremierowi przysługują mu liczne udogodnienia i dodatki, jak chociażby auto i kierowca, czy ochrona. Ta ostatnia kosztuje polskich podatników aż 1,8 mln zł rocznie.

Dochody na poziomie 32 tys. złotych miesięcznie pozwalają umieścić Jarosława Kaczyńskiego w wąskim gronie 1 proc. najlepiej zarabiających Polaków.

PiS przyznaje 120 tys. zł na każde dziecko. „To kolejne wsparcie”.

Źródło: Fakt

Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej
Chochołowskie Termy: bilet do strefy basenowej i leczniczej
59,00 zł
69 dni
do końca oferty!
Bilet do strefy basenowej i leczniczej dla 1,2 lub 4 osób w Chochołowskich Termach (do -5%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz