Home Kategorie Życie Czy można nie dać koperty w trakcie kolędy? Ksiądz tłumaczy.
4.88K

Czy można nie dać koperty w trakcie kolędy? Ksiądz tłumaczy.

Czy można nie dać koperty w trakcie kolędy? Ksiądz tłumaczy.

Wizyta duszpasterska coraz bliżej. Jak dużą kwotę w ofierze składają Polacy? Czy w tym roku ta suma znacznie zwiększy się?

Oficjalnie celem wizyty księdza po kolędzie jest bliższe poznanie swoich wiernych i dodanie im otuchy w ciężkich dniach. To w trakcie tego spotkania ksiądz błogosławi dom i jego mieszkańców.

Większość parafian uiszcza ofiarę na rzecz Kościoła. W teorii nie jest to obowiązek, ale w praktyce wygląda to inaczej. Ile Polacy wręczają podczas wizyty duszpasterskiej?

Na licznych forach padają pytania o odpowiednią sumę pieniędzy, którą należy wręczyć księdzu podczas wizyty duszpasterskiej. Odpowiedzi dotyczące „najbardziej odpowiedniej” kwoty są zazwyczaj bardzo podobne i mieszczą się w granicach 10 i 100 zł.

Z komentarzy internautów jasno wynika, że podczas tegorocznej wizyty księdza, nie zamierzają złożyć w ofierze większej sumy pieniędzy. Jedną z przyczyn takiej decyzji jest wysoka inflacja i spadek zaufania do instytucji kościoła – czytamy na licznych forach.

Co jeśli kogoś nie stać na ofiarę?

– „Ma wtedy do dyspozycji pozostałe dwa dobre uczynki – modlitwę i post. Powinność składania jałmużny dotyczy również kapłanów. I, wcale nie tak rzadko, zdarzają się sytuacje, gdy to ksiądz, który chodzi po kolędzie, zostawia którąś z kopert u mniej zamożnej czy potrzebującej rodziny. Ale też nie jest to coś, czym powinniśmy się chełpić” – informuje ks. Mateusz Szerszeń w rozmowie z Aleteią.

Kolęda rozpocznie się już 9 stycznia. Od 3 stycznia można rezerwować dogodny termin. Można zrobić to nie tylko w zakrystii, ale i poprzez maila.

„Życzę Polakom żeby upadł ten rząd”. Znana gwiazda złożyła życzenia.

Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet stomatologiczny od 99,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej – 2 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz