Home Kategorie Życie Emil Cz. znęcał się nad matką. Poznaliśmy wyrok sądu

Emil Cz. znęcał się nad matką. Poznaliśmy wyrok sądu

Emil Cz. znęcał się nad matką. Poznaliśmy wyrok sądu

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał wyrok wobec Emila Cz., dezertera, który zbiegł na Białoruś. Otrzymał 6 miesięcy ograniczenia wolności i rok zakazu zbliżania się do matki. Sąd zobowiązał go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

O swojej decyzji sąd poinformował w środę rano. Tego też dnia odbyła się kolejna rozprawa Emila Cz., który jest oskarżony o znęcanie się nad matką. Sąd utrzymał w mocy wyrok z wcześniejszej instancji.

Orzeczono też, że Emil Cz. ma zakaz zbliżania się do matki na odległość mniejszą niż 50 m i nie może kontaktować się z nią bezpośrednio przez rok od uprawomocnienia wyroku. Emil Cz. został też obciążony kosztami sądowymi.

Sprawa dezertera za znęcanie się nad matką trwa od września tego roku. Wówczas sąd w Bartoszycach skazał Emila Cz. za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką. Śledczy ustalili wówczas, że mężczyzna nadużywał alkoholu i wszczynał awantury, które przybrały postać znęcania się psychicznego i fizycznego nad matką.

– „Mężczyzna ten znieważał matkę, poniżał ją, krzyczał, zmuszał do robienia mu zakupów w postaci papierosów i alkoholu, a także zabraniał korzystać z jedynego pokoju. W konsekwencji jego matka zmuszona była całymi popołudniami i wieczorami przebywać w kuchni i siedzieć na krześle” – powiedział rzecznik sądu Polskiej Agencji Prasowej.

Sąd ustalił też, że do ostatniego „przejawu znęcania się” doszło 7 maja bieżącego roku. Wtedy też Emil Cz. wielokrotnie uderzył matkę otwartą dłonią w twarz i tył głowy, a później oburącz zaciskał jej dłonie na szyi. Uderzył też zaciśniętą pięścią i głową w twarz.

Matka doznała poważnych obrażeń ciała. Ponadto, oskarżony groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. W związku z zaistniałą sytuacją na interwencję została wezwana policja, która zatrzymała oskarżonego.

„Życzę Polakom żeby upadł ten rząd”. Znana gwiazda złożyła życzenia.

Źródło: PAP

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz