Home Kategorie News Dziś zmiana w obostrzeniach. Rząd wprowadził wyjątek.

Dziś zmiana w obostrzeniach. Rząd wprowadził wyjątek.

Dziś zmiana w obostrzeniach. Rząd wprowadził wyjątek.

Przedsiębiorcy objęci lockdownem w noc sylwestrową mogą odetchnąć z ulgą, jednak po 1 stycznia znów będą musieli wstrzymać działalność. 31 grudnia obostrzenia zostaną chwilowo poluzowane.

Obostrzenia, które rząd wprowadził w grudniu 2021 roku sparaliżowały działalność m.in. dyskotek i klubów nocnych. Ci przedsiębiorcy do końca stycznia 2022 nie będą mogli zarabiać na swoim biznesie. Według rozporządzenia, lokale te mają być zamknięte ze względu na nadal wysoką liczbę zakażeń.

Rząd postanowił jednak uratować Sylwestra. Zaplanowane imprezy noworoczne odbędą się i będą całkowicie legalne. Rozporządzenie zakłada bowiem zniesienie części obostrzeń właśnie 31 grudnia 2021 roku.

Imprezy sylwestrowe odbędą się, ale w reżimie sanitarnym.  Noszenie maseczek, częste mycie rąk, weryfikacja paszportów covidowych, zachowanie 1,5-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami imprez plenerowych, zakaz używania nadmuchowych suszarek do rąk – to niektóre z zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla organizatorów i uczestników sylwestrowych i noworocznych imprez.

Sanepid zaleca też, aby organizator takiej imprezy wyznaczył osobę odpowiedzialną za przestrzeganie obostrzeń zarówno w trakcie zabawy, jak i po niej. Organizator z kolei powinien zadbać o weryfikacje szczepień. Limit osób niezaszczepionych wynosi 100 osób.

Po 1 stycznia przedsiębiorcy znowu będą musieli zamknąć dyskoteki i kluby nocne, przynajmniej do końca miesiąca. Restauratorzy i hotelarze muszą pamiętać o limitach klientów. Według rozporządzenia nie mogą przyjąć więcej niż 30% niezaszczepionych klientów.

Radykalizują obostrzenia. Pociągi i autobusy wyłącznie dla zaszczepionych.

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
89,00 zł
180,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz