Home Kategorie Zdrowie Jesteście na to gotowi? Nowy szczep koronawirusa. Przywitajcie Delmikron.

Jesteście na to gotowi? Nowy szczep koronawirusa. Przywitajcie Delmikron.

Jesteście na to gotowi? Nowy szczep koronawirusa. Przywitajcie Delmikron.

Wariant Omikron to najnowsza iteracja SARS-CoV-2, w której wykryto aż 37 mutacji w porównaniu do oryginalnego wirusa z Wuhan. Teraz mamy do czynienia z Delmikronem czyli połączeniem Delty i Omikrona.

W ostatnich tygodniach na świecie odnotowujemy drastyczne wzrosty zachorowań na COVID-19, także w Polsce. 29 grudnia był dniem rekordowym kiedy odnotowano ponad 1,6 miliona zakażeń  na całym świecie.

W wielu krajach, jak na przykład Hiszpania czy Francja wciąż dominuje Delta, chociaż Omikron szerzy się tam coraz szybciej. Możliwe jest występowanie dwóch wariantów SARS-CoV-2 na tym samym obszarze. Możliwe jest także jednoczesne zarażenie dwoma szczepami – Deltą i Omikronem. Innymi słowy, tak zwanym Delmikronem, który łączy w sobie cechy obu wariantów. Czy powinniśmy się go bać?

Pierwsze przypadki wariantu B.1.1.529. odnotowano w Republice Południowej Afryki 25 listopada – po dokładnych analizach WHO nadała mu nazwę Omikron. Delmikrona z kolei po raz pierwszy odnotowano w Indiach.

Omikron systematycznie będzie wypierał Deltę na świecie, ale zanim do tego dojdzie, będziemy mieli do czynienia z dwoma wariantami, które mogą się mieszać. To właśnie prowadzi do powstania Delmikrona.

Matka zamordowała 3-letnią Zuzię. „To był tak długi nóż, że praktycznie przebił całe ciało”.

Źródło: geekweekinteria.pl

21-etapowy zabieg pielęgnacyjny
21-etapowy zabieg pielęgnacyjny
109,99 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
21-etapowy ekskluzywny zabieg pielęgnacyjny na twarz, szyję i dekolt od 119,99 zł w Spa Derma

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
6
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz