Home Kategorie Życie Nowe podatki od 2022 roku. Ta lista wpłynie na portfele Polaków.
3.02K

Nowe podatki od 2022 roku. Ta lista wpłynie na portfele Polaków.

Nowe podatki od 2022 roku. Ta lista wpłynie na portfele Polaków.

Nowe podatki w 2022 roku niestety uderzą w nasze portfele i na to musimy się przygotować. Oto więc lista tego, co nas tak właściwie czeka. Nie będzie zbyt przyjemnie.

Najistotniejsze zmiany w 2022 roku w podatkach to te związane z wprowadzeniem Polskiego Ładu. Ten zakłada podwyżkę kwoty wolnej od podatku, podniesienie o 40 proc. progu podatkowego oraz brak podatku dochodowego dla osób otrzymujących płacę minimalną. Sama kwota wolna od podatku ma zostać podniesiona do 30 tysięcy złotych.

Oznacza to również, że osoby zarabiające do 2500 PLN miesięcznie, w ogóle nie zapłacą podatku. Jednocześnie wzrośnie realnie płacona składka na ubezpieczenie zdrowotne, bo będzie wyniosła 9 proc. Polski Ład ma wprowadzić duże ulgi dla klasy średniej.

W 2022 roku wzrosnąć ma płaca minimalna, a dokładnie do poziomu 3010 PLN.

Wzrost płacy minimalnej oraz zmiany podatków sprawią, że składki ZUS finansowane przez pracodawcę wzrosną o 43,02 zł, a składki na ubezpieczenie społeczne finansowane przez pracownika będą większe o 28,08 zł.

Nie to jest jednak problemem. Warto zauważyć, że od nowego roku. Polaków czekają gigantyczne podwyżki cen za energię elektryczną oraz gaz. Rachunki za gaz dla gospodarstwa domowego wzrosną o ponad 50 procent. To olbrzymi skok. Opłata mocowa również wzrośnie o 26%.

Tarcza antyinflacyjna to także pakiety pomocowe. Wśród nich obniżka cen paliw, która trwa już od 20 grudnia i potrwa pięć miesięcy. W praktyce oznacza to, że w maju, ceny wrócą do poprzedniego poziomu lub będą nawet wyższe. Musimy być przygotowani na wszystko.

 

Matka zamordowała 3-letnią Zuzię. „To był tak długi nóż, że praktycznie przebił całe ciało”.

Źródło: interia.pl

 

Masaż - Miód w firmie Rumi Martyna Mierzwińska
Masaż - Miód w firmie Rumi Martyna Mierzwińska
119,00 zł
170,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 30% zniżki na: Masaż - Miód w firmie Rumi Martyna Mierzwińska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz