Home Kategorie Życie Pilnujcie swoich pociech. Od wczoraj dziecko może dostać 1500 zł mandatu, jak nie ma karty rowerowej.

Pilnujcie swoich pociech. Od wczoraj dziecko może dostać 1500 zł mandatu, jak nie ma karty rowerowej.

Pilnujcie swoich pociech. Od wczoraj dziecko może dostać 1500 zł mandatu, jak nie ma karty rowerowej.

Wbrew pozorom do jazdy rowerem nie wystarczą same umiejętności. Potrzebne są uprawnienia. Ich brak może równać się z mandatem w wysokości 1500 PLN.

1 stycznia 2022 roku na kierowców padł blady strach. Chodzi o drastyczny wzrost wysokości mandatów. Warto jednak zauważyć, że nowe przepisy nie dotyczą jedynie kierowców pojazdów mechanicznych.

Jeden z bardziej kontrowersyjnych zapisów odnosi się do osób poruszających się na pojazdach innych niż mechaniczne to jest do rowerów, hulajnóg etc.

Chodzi o art. 94 par. 1a, który mówi o tym, że:

– „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.” –

Nastolatek, który nie zdobędzie karty rowerowej i pojawi się np. na publicznej ścieżce rowerowej, może zostać zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Jeżeli ci wykażą, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdu innego niż mechaniczny, wlepią jego opiekunowi prawnemu grzywnę wynoszącą nawet 1500 zł. Innymi słowy jeżeli twoja pociecha będzie jechać rowerem i nie  będzie mieć karty, ty dostaniesz mandat 1500 PLN. No cóż.

Matka zamordowała 3-letnią Zuzię. „To był tak długi nóż, że praktycznie przebił całe ciało”.

Źródło: moto.pl

Sesja floatingu w kabinie
Sesja floatingu w kabinie
74,99 zł
100,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Relaksujący floating w kabinie: godzinna sesja za 74,99 zł i więcej w gabinecie Floating Cieszyn (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz