Home Kategorie Zdrowie Szokujące oświadczenie! Komitet rządowy UK: szczepienie na Covid-19 nie zawsze ma sens.

Szokujące oświadczenie! Komitet rządowy UK: szczepienie na Covid-19 nie zawsze ma sens.

Szokujące oświadczenie! Komitet rządowy UK: szczepienie na Covid-19 nie zawsze ma sens.

JCVI dokonał przeglądu dowodów  badań dotyczących szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat, które nie mają żadnych chorób, które mogłyby wpłynąć negatywnie na szczepienie. Wnioski szokują.

W ocenie Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) korzyści zdrowotne wynikające ze szczepień są nieznacznie większe niż potencjalne zagrożenia w kontekście tej grupy wiekowej.

Uważa się, że margines korzyści jest zbyt mały, aby w tej chwili wspierać powszechne szczepienie zdrowych dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

W zakresie kompetencji JCVI nie leży rozważanie szerszych społecznych skutków szczepień, w tym korzyści edukacyjnych. Rząd może chcieć zasięgnąć dalszych opinii na temat szerszego wpływu społecznego i edukacyjnego od lekarzy zajmujących się tym tematem.

U zdecydowanej większości dzieci zakażenie SARS-CoV-2 przebiega bezobjawowo lub z łagodnymi objawami i ustępuje bez leczenia. Spośród bardzo nielicznych dzieci w wieku od 12 do 15 lat, które wymagają hospitalizacji, większość ma jedynie podstawowe i delikatne objawy.

Istnieją dowody na związek między szczepionkami mRNA COVID-19 a zapaleniem mięśnia sercowego. Ponadto długofalowe skutki szczepień wciąż nie są znane.

Biorąc pod uwagę bardzo niskie ryzyko poważnej choroby COVID-19 u skądinąd zdrowych dzieci w wieku od 12 do 15 lat, rozważania dotyczące potencjalnych szkód i korzyści wynikających ze szczepień wskazują na to, że rachunek zysków do potencjalnych zagrożeń w przypadku szczepień dzieci w tej kategorii wiekowej, jest relatywnie niski. W praktyce oznacza to, że nie warto „promować” szczepień u dzieci.

Matka zamordowała 3-letnią Zuzię. „To był tak długi nóż, że praktycznie przebił całe ciało”.

Źródło: gov.uk.com

Godzinny masaż ciała
Godzinny masaż ciała
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Godzinny masaż ciała dla 1 osoby za 99,99 zł w salonie Perła Młodości w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz