Home Kategorie Życie W tym kraju właśnie weszła w życie nowa ustawa. Zezwala na wspomagane samobójstwo.

W tym kraju właśnie weszła w życie nowa ustawa. Zezwala na wspomagane samobójstwo.

W tym kraju właśnie weszła w życie nowa ustawa. Zezwala na wspomagane samobójstwo.

Od soboty w Austrii osoby powyżej 18. roku życia, które są nieuleczalnie chore lub cierpią na trwałe, wyniszczające schorzenia, mogą podjąć decyzję o tak zwanej, wspomaganej śmierci.

Zanim nowe przepisy zostały zatwierdzone przez parlament, część przeciwników nowej ustawy argumentowała, że stawiają one zbyt wiele przeszkód na drodze osób pragnących wspomaganej śmierci. Wiele osób również argumentowało, że problemem jest to, iż opinia psychiatryczna to za mało do podjęcia takiej decyzji.

Ostatecznie praktyka ta będzie ściśle regulowana, a każdy przypadek będzie oceniany przez dwóch lekarzy. Mało tego, jeden z nich będzie musiał być ekspertem w zakresie medycyny paliatywnej. Mimo to jednak, ludzie źle reagują na ten przepis.

Jakie warunki muszą być spełnione do podjęcia decyzji o wspomaganym samobójstwie, a są to:  wiek powyżej 18 lat, diagnoza lekarska, rozmowa wyjaśniająca z dwoma lekarzami oraz kilkutygodniowy okres przygotowawczy. Tylko wtedy chorzy mogą na przykład u notariusza sporządzić swój testament. Dopiero wtedy w aptece może kupić potrzebny lek.

Wspomagane samobójstwo, w którym ktoś otrzymuje środki wspomagające śmierć, jest legalne w sąsiedniej Szwajcarii. Inne kraje również powoli przekonują się do tego typu rozwiązania.  A wy co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Matka zamordowała 3-letnią Zuzię. „To był tak długi nóż, że praktycznie przebił całe ciało”.

Źródło: onet.pl

Pakiety day spa dla 1-2 osób
Pakiety day spa dla 1-2 osób
99,99 zł
250,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety day spa z masażem twarzy i więcej za 89,99 zł i inne opcje w JUGI – Kosmetologia & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz