Home Kategorie Życie Płacili 231 złotych miesięcznie za gaz, teraz zapłacą 1500. „Rachunki są nie do udźwignięcia”.

Płacili 231 złotych miesięcznie za gaz, teraz zapłacą 1500. „Rachunki są nie do udźwignięcia”.

Płacili 231 złotych miesięcznie za gaz, teraz zapłacą 1500. „Rachunki są nie do udźwignięcia”.

– „Sytuacja wygląda obecnie tak, że do tej pory mieliśmy 811 tysięcy do zapłaty rocznie, a w tej chwili mamy 673 tysiące miesięcznie do zapłaty za gaz” – powiedziała Aneta Pozowska,  z ZGN Włochy.

We wtorek rano sprawę podwyżek cen gazu w jednej z miejskich przychodni na Ursynowie Renata Kaznowska opisała na Twitterze. Jak wyliczyła, placówka zapłaci w przyszłym roku o 815 procent więcej niż obecnie. To jest naprawdę spory problem, gdyż ludzi przestaje być stać na płacenie rachunków.

– „Opłaty będą ogromne. Średnie gospodarstwo domowe otrzyma rachunek co najmniej tysiąc złotych wyższy niż do tej pory – powiedziała Pozowska. Zaznaczyła, że mowa o mieszkańcach lokali komunalnych. – To są ludzie z najniższymi dochodami, którym jest niesiona pomoc mieszkaniowa przez miasto. To są osoby, które mają najniższe emerytury, najniższe dochody” – zauważyła.

– „Proszę sobie wyobrazić. Emerytka, mieszka sama, ma dochód około 2500 tysiąca złotych. I dostaje od nas opłaty 1600 złotych. A życie? Ona na pewno tego nie zapłaci – dodała urzędniczka. Co wtedy? – Nie mam pojęcia. Niech odpowiedzą na to pytanie ci, którzy stworzyli ten system” – odpowiedziała.

– „Jest to wynik postępowania przetargowego. Umowa została podpisana, ponieważ nie mamy wyjścia. Musimy dostarczyć gaz do budynków komunalnych, ponieważ ten gaz służy ogrzewaniu mieszkań – przypomniała. I zastrzegła, że przetargi były cztery. – Liczyliśmy, że oferowana cena spadnie. Tymczasem okazało się, że każde kolejne postępowanie przynosiło jedną ofertę, która zakończyła się taką kwotą” – stwierdziła Pozowska.

Sytuacja to tragedia dla mieszkańców, zwłaszcza, że nie mają oni prawa do tarczy antyinflacyjnej:

– „Sytuacja wygląda obecnie tak, że do tej pory mieliśmy 811 tysięcy do zapłaty rocznie, a w tej chwili mamy 673 tysiąc miesięcznie do zapłaty za gaz. Mamy sytuację absolutnie patową dla ludzi, ponieważ otrzymają za chwilę rachunki nie do udźwignięcia” – stwierdziła.

Uwaga! Zakaz opuszczania kraju jeżeli nie zaszczepisz się trzema dawkami.

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz