Home Kategorie Życie Inflacja w 2022 r. na poziomie ponad 9 proc. Ceny będą rosły jak szalone

Inflacja w 2022 r. na poziomie ponad 9 proc. Ceny będą rosły jak szalone

Inflacja w 2022 r. na poziomie ponad 9 proc. Ceny będą rosły jak szalone

Inflacja prawdopodobnie będzie absolutnym numerem jeden 2022 r. Wygląda na to, że wzrosty cen z 2021 roku będą małym piwem przy tym co nas czeka.

Inflacja w listopadzie 2021 r. wyniosła 7,8 proc. – wynika z danych GUS. To najgorszy wynik od 2000 r. Wiele wskazuje na to, że nie tylko dane za grudzień (poznamy je dość późno – w połowie stycznia 2022 r., zapewne inflacja sięgnie ponad 8 proc.), a w 2022 roku ma sięgnąć 9%.

Ekonomiści masowo zaczęli podnosić swoje prognozy inflacji w 2022 r. w połowie grudnia. W momencie kiedy to doszło do masowego wzrostu cen prądu i gazu.

Najnowsze prognozy mówią nie tylko o szczycie inflacji w pierwszym lub drugim kwartale 2022 r., ale i bardzo wysokiej inflacji średniorocznej w 2022 r. Eksperci nie są w 100% zgodni w tej materii, jednak wszyscy zakładają podwyżki wynoszące co najmniej 8%. Sytuacja jest więc dla Polaków, naprawdę tragiczna.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że prognozy te biorą pod uwagę tarczę antyinflacyjną. Warto zauważyć, że tarcza nie niweluje ona efektu podwyżek cen energii czy gazu, a jedynie odsuwa problem w czasie. Innymi słowy, niewiele ona zmieni i inflacja pożre nasze oszczędności. Szykujcie się. Będzie drogo

Uwaga! Zakaz opuszczania kraju jeżeli nie zaszczepisz się trzema dawkami.

Źródło: gazeta.pl

Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
Polmed: ogólne badania diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn
53,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet i mężczyzn od 53,99 zł w Centrum Medycznym Polmed – ponad 300 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz