Home Kategorie Życie Nauka zdalna przedłuży się? Minister edukacji ogłosił decyzję.
10.93K

Nauka zdalna przedłuży się? Minister edukacji ogłosił decyzję.

Nauka zdalna przedłuży się? Minister edukacji ogłosił decyzję.

Czy dzieci wrócą do szkół 10 stycznia? Głos w sprawie zabrał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek w rozmowie z TVP Info przekazał, że kolejne decyzje w kwestii nauki zdalnej zależne będą od sytuacji epidemicznej, w tym od tego, jak będzie wpływać na nią wariant Omikron.

– „To będziemy wiedzieć za jakieś trzy tygodnie, miesiąc. Dopiero wtedy będziemy podejmować następne decyzje, przy czym to już będzie sezon ferii zimowych więc i tak 1/3 do połowy Polski będzie wyłączona z nauki stacjonarnej z uwagi na ferie zimowe” – zauważył minister.

Szef MEiN dodał, że od czerwca 2021 roku uczniowie są już na nauce stacjonarnej pomimo – jak zaznaczył – podpisów ponad 500 tys. dzieci inspirowanych przez opozycję, „która mówiła, że nie można wracać do szkoły, że szkoły nie są przygotowane”.

– „Od 1 września ruszyliśmy w pełnej nauce stacjonarnej i dopiero te 3 dni przed świętami Bożego Narodzenia – ze względów sanitarnych – zdecydowaliśmy, że będą nauką zdalną” – zaznaczył Czarnek.

W ubiegłym roku szkolnym  ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbyły się w jednym terminie i trwały od 4 do 17 stycznia 2021. Dwutygodniowe ferie zimowe 2022 zgodnie z planem odbędą się w czterech terminach w styczniu i w lutym, w zależności od województwa:

  • od 15 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego;
  • od 22 stycznia do 6 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego;
  • od 29 stycznia do 13 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego;
  • od 12 do 27 lutego odpoczywać będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Uwaga! Niezaszczepieni którzy stracą pracę nie będą mieli prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
29,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz