Home Wideo Policyjny pies szarpał antyszczepionkowca. Jest nagranie z protestu.

Policyjny pies szarpał antyszczepionkowca. Jest nagranie z protestu.

Policja rozbiła strajk antyszczepionkowców w Amsterdamie. Wcześniej władze miasta nie wyraziły zgody na protest. Zatrzymano kilka osób.

Pomimo braku zgody władz stolicy tysiące osób zebrało się na Museumplain. W piątek burmistrz miasta Femke Halsema poinformowała, że po konsultacjach z policją i prokuraturą nie wydaje zgody na demonstrację przeciwników szczepień, która miała zgromadzić nawet do 25 tys. osób.

Mimo negatywnej decyzji władz, główny organizator protestu Michel Reijinga wezwał ludzi do przyjścia i picia kawy na Musemplein. W niedzielę koło południa zebrało się tam kilka tysięcy osób.

Po godzinie 13 burmistrz wydała nakaz przerwania demonstracji i policja zmusiła uczestników do opuszczenia placu. Na miejscu pojawiły się wzmocnione siły policji wyposażone w armatki wodne. Uczestnicy protestu przemieścili się w okolice Westerpark w zachodniej części Amsterdamu. Jak relacjonuje dziennik „Het Parool” zatrzymano kilku agresywnych demonstrantów.

Na jednym z nagrań z protestu, udostępnionych w mediach społecznościowych, widać uczestnika demonstracji, którego za rękę złapał pies trzymany na smyczy przez funkcjonariusza. Zwierzę szarpało protestującego do czasu, kiedy na miejscu pojawiło się więcej policjantów.

Media przekazały, że w piątek funkcjonariusze specjalnej jednostki policji Mobile Unit, zapowiedzieli, że w niedzielę będą strajkować. Mogło to oznaczać, że władze holenderskiej stolicy miałyby problem z zabezpieczeniem demonstracji. Z informacji dziennika „Algemeen Dagblad” wynika jednak, że protest wprawdzie się odbył, ale funkcjonariusze wrócili do pracy o godzinie 11:00.

Nie żyje niezaszczepiona 47-latka. Wcześniej zmarł jej ojciec. „Padła ofiarą dezinformacji”.

Do 43% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Queen Instytut Piękna Natalia Maga
Do 43% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Queen Instytut Piękna Natalia Maga
69,99 zł
100,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 43% zniżki na Redukcja tłuszczu/cellulitu - niemarkowe w Queen Instytut Piękna Natalia Maga

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz