Home Kategorie News Minister zdrowia nie ma dobrych wieści. Możliwe zamknięcie galerii handlowych.
10.99K

Minister zdrowia nie ma dobrych wieści. Możliwe zamknięcie galerii handlowych.

Minister zdrowia nie ma dobrych wieści. Możliwe zamknięcie galerii handlowych.

– Jeśli nadal będziemy obserwować przyrosty zakażeń, w środę albo w piątek powinniśmy się spodziewać kolejnych decyzji zaostrzających restrykcje — powiedział w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia na antenie RMF FM poinformował o 6422 nowych zakażeniach koronawirusem. Dodał, że „widzimy rosnącą skalę wzrostów zakażeń”.

– „Startowaliśmy trzy dni temu z przyrostu 10 proc., a wczorajszy przyrost jest powyżej 25 proc. Siłą rzeczy jest to wyraźny sygnał ostrzegawczy” – dodał.

Minister zdrowia, pytany, czy rząd zareaguje na obecną sytuację epidemiczną lockdownem, przekazał, że „jeśli pewien arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to używa się tego, co pozostaje w ręku, czyli restrykcje, obostrzenia”.

– „Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu mniej więcej ok. 20 tys. łóżek, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające” – zaznaczył.

Niedzielski powiedział też, że „prawdopodobnie decyzje zapadną w środę lub piątek, jeśli trend wzrostu infekcji się utrzyma”.

Minister dopytywany o to, jakich obostrzeń możemy się spodziewać, stwierdził, że „będziemy rozmawiali o tym, co dalej ze szkołami, ale mamy takie samo zdanie, że ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej”. Wskazał też na możliwe „inne restrykcje związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, galerii i innych tego typu miejsc”.

Odnosząc się do zakażeń wariantem Omikron, szef resortu zdrowia powiedział, że „należy się liczyć, że każdy z nas jest nastawiony na kontakt z omikronem”.

– „W takiej sytuacji niezaszczepienie się jest brakiem odpowiedzialności” – ocenił.

Od 15 grudnia obowiązują takie obostrzenia epidemiczne jak ograniczenie limitu osób – z 50 do 30 proc. (w limitach nie uwzględnia się zaszczepionych) – w restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych. Wprowadzono też zakaz działania dyskotek, klubów nocnych czy spożywania posiłków w kinach.

Przegapisz termin? Możesz stracić 1400 zł dopłaty do rachunków.

Źródło: RMF FM

Pakiet day spa dla 1 osoby
Pakiet day spa dla 1 osoby
149,99 zł
350,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa dla 1 osoby na twarz i ciało za 149,99 zł w Hotelu Zimnik

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz