Home Kategorie Życie Trzy miesiące aresztu za popisanie ścian kościoła. Sąd nie miał litości.

Trzy miesiące aresztu za popisanie ścian kościoła. Sąd nie miał litości.

Trzy miesiące aresztu za popisanie ścian kościoła. Sąd nie miał litości.

Sąd w Warszawie skazał na 3 miesiące aresztu mężczyznę, którego zatrzymano pod zarzutem uszkodzenia fasady Kościoła św. Krzyża.

Jak twierdzą śledczy, w wigilijną noc mężczyzna miał popisać fasadę świątyni na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na ścianach pojawiły się napisy „PiS won”, „świeckie państwo” i „tu będzie techno”.

Podejrzanego zatrzymano tydzień później. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała PAP, że w toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut uszkodzenia zabytku. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

– „Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, jak również istniejącą obawę bezprawnego utrudniania postępowania karnego (obawa matactwa procesowego) oraz grożącą podejrzanemu surową karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego” – zaznaczyła Skrzyniarz.

Jak dodała, sąd podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak przekazał PAP, że nad sprawą pracowali od samego początku policjanci pionu kryminalnego KPP Warszawa I. Zabezpieczono nagrania z monitoringu.

– „Warto zaznaczyć, że w tym przypadku straty przekraczają 100 000 złotych” – dodał.

Do sprawy odniósł się kolektyw Szpila, który udziela pomocy prawnej osobom zatrzymanym podczas protestów i za obywatelskie nieposłuszeństwo.

– „Sąd zasugerował też, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa z art. 196 KK, czyli obrazy uczuć religijnych” – napisali członkowie Szpili. Dodano, że zatrzymany nie udzielił wyjaśnień przed sądem.

W Boże Narodzenie do sprawy odniósł się lider marszu narodowców Robert Bąkiewicz. Zapowiedział „odpowiedź” za popisanie fasady kościoła.

Policyjny pies szarpał antyszczepionkowca. Jest nagranie z protestu.

Źródło: PAP

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
Oferta zakończona!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz