Home Kategorie News Naukowcy odkryli nowy wariant koronawirusa! Objawy ze strony układu oddechowego. Czy powinniśmy się bać?

Naukowcy odkryli nowy wariant koronawirusa! Objawy ze strony układu oddechowego. Czy powinniśmy się bać?

Naukowcy odkryli nowy wariant koronawirusa! Objawy ze strony układu oddechowego. Czy powinniśmy się bać?

Nowy wariant koronawirusa, nazwany IHU, odkryto we Francji. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się we francuskich mediach na początku grudnia 2021.

Nowy wariant koronawirusa został roboczo nazwany „IHU”. Jego nazwa pochodzi od Instytutu Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Marsylii (IHU Méditerranée Infection). To tam przebadano próbki pobrane od 12 pacjentów z Forcalquier w departamencie Alpy Górnej Prowansji we Francji.

IHU, jak podejrzewają naukowcy, ma pochodzenie kameruńskie. To stamtąd wrócili zakażeni pacjenci, u których go wykryto. Jednym z pierwszych przypadków była dorosła osoba, której próbkę pobrało prywatne laboratorium w połowie listopada. Była to osoba zaszczepiona na koronawirusa, która wróciła z podróży do Kamerunu kilka dni wcześniej. Nowy wariant rozwinął się u niej łagodnie. U pacjenta zaobserwowano objawy ze strony układu oddechowego dzień przed diagnozą.

– „W przypadku dwunastu pacjentów z SARS-CoV-2 dodatnim mieszkających w tym samym obszarze geograficznym południowo-wschodniej Francji, testy PCR, które zrobiono przesiewowo pod kątem mutacji związanych z wariantami wykazały nietypową kombinację” – pisze w swoim badaniu grupa francuskich badaczy. W sieci wymiany GISAID został nazwany B.1.640.2.

Jak wyjaśniają badacze, ich wnioski „są kolejnym przykładem nieprzewidywalności pojawiania się wariantów SARS-COV-2 i ich występowania na danym obszarze geograficznym”. Zdaniem naukowców to badanie pokazuje również, jak trudna jest kontrola rozprzestrzeniania się wirusa.

Nowe objawy zakażenia Omikronem. Są widoczne na skórze i paznokciach.

Źródło: researchgate.net

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
47,99 zł
59,99 zł
88 dni
do końca oferty!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz