Home Kategorie Życie „Zasada 3 sekund”. W ten sposób możesz uniknąć nowego mandatu.
2.45K

„Zasada 3 sekund”. W ten sposób możesz uniknąć nowego mandatu.

„Zasada 3 sekund”. W ten sposób możesz uniknąć nowego mandatu.

Od jakiegoś czasu głośno jest o zmianach w taryfikatorze mandatów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że postanowiono wprowadzić również nowe kary.

Mandat w wysokości od 300 do 500 zł grozi podczas jazdy drogą ekspresową lub autostradą. Policja może wystawić go za tzw. jazdę na zderzaku.

Co prawda mundurowi mieli prawo karać za to już wcześniej, ale wtedy było to traktowane jako stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykroczenie to oznaczało grzywnę do 500 zł i 6 punktów karnych.

Ile punktów policja nałoży po zmianach? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa.

– „Nowy taryfikator punktów ma zacząć obowiązywać we wrześniu. A w starym wykroczenie nie zostało opisane. A to może oznaczać, że kierowca dostanie mandat za odległość, a punkty karne za zagrożenie na drodze” – podaje moto.pl.

Jak uniknąć jazdy na zderzak? Kierowcy mają obowiązek zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych, stanowiącej połowę aktualnej prędkości w km/h, wyrażonej w metrach.

Jak ustalić bezpieczny dystans? Kierowca może posiłkować się słupkami ustawionymi przy drodze. Odległość między nimi wynosi dokładnie 100 metrów. Jest też drugie rozwiązanie – zasada trzech sekund.

– „Należy wybrać nieruchomy obiekt przy drodze, a następnie policzyć jaki czas minie od momentu, w którym przejedzie obok niego pojazd poprzedzający i nasz pojazd. Jeżeli ten czas jest dłuższy niż 3 sekundy, kierujący nie musi obawiać się mandatu” – podkreśla wspomniane źródło.

Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyje młody chłopak.

Źródło: moto.pl

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
450,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Makijaż permanentny oczu od 99,99 zł i więcej opcji w Strefie Fotodepilacji i Modelowania Sylwetki w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz