Home Kategorie News Minister zdrowia ogłosił decyzję w sprawie obostrzeń. „Przygotowujemy się na uderzenie wariantu Omikorn”.

Minister zdrowia ogłosił decyzję w sprawie obostrzeń. „Przygotowujemy się na uderzenie wariantu Omikorn”.

Minister zdrowia ogłosił decyzję w sprawie obostrzeń. „Przygotowujemy się na uderzenie wariantu Omikorn”.

Adam Niedzielski na konferencji prasowej 5 stycznia poinformował o planach rządu na walkę z pandemią. Czy będą nowe obostrzenia?

Polska jako jeden z nielicznych krajów Europy ogranicza restrykcje do limitu klientów i zamknięcia dyskotek. Sytuacja epidemiczna jednak nie poprawia się. Tylko 5 stycznia odnotowano ponad 17 tys. nowych przypadków koronawirusa.

Adam Niedzielski na konferencji prasowej ogłosił dalsze plany rządu na walkę z pandemią. Jakie obostrzenia nas czekają?

Obecnie obowiązujące obostrzenia dotyczą edukacji (nauka zdalna), limitów klientów m.in. w restauracjach czy w hotelach, a także dyskotek, które pozostaną zamknięte do końca stycznia 2022 roku.

– „Od kilku dni obserwujemy niepokojący trend wzrostu zakażeń. Dziś mamy o ponad 10 procent więcej zakażeń niż tydzień temu. To sytuacja, która budzi ogromny niepokój. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to efekt świąt czy nowy wariant koronawirusa, Omikron, rozprzestrzenia się szybciej” – powiedział minister.

– „Liczymy, że to przejściowy trend. Wykonujemy też więcej testów, stąd większa liczba zakażeń” – tłumaczył Niedzielski.

Czy w związku z takimi prognozami powinniśmy spodziewać się zaostrzenia restrykcji? Minister przypomniał, że mamy do czynienia z „anomalią poświąteczną”.

– „Jeśli będziemy mieli dane świadczące o tym, że to wzrost liczby zakażeń to stały trend, wówczas pomyślimy o nowych obostrzeniach” – mówił Niedzielski.

Padła data końca pandemii. Naukowiec nie ma wątpliwości.

Źródło: PAP

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
16,99 zł
25,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz