Home Kategorie Poruszające Nie żyje legenda polskiego rocka. „Odszedł wielki muzyk”.

Nie żyje legenda polskiego rocka. „Odszedł wielki muzyk”.

Nie żyje legenda polskiego rocka. „Odszedł wielki muzyk”.

Nie żyje Andrzej Nowak. Jeden z założycieli zespołu TSA, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny zmarł w wieku 62 lat.

Andrzej Nowak zmarł 4 stycznia w wieku 62 lat. Informację o jego śmierci przekazała rodzina.

– „Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji. Pogrążona w smutku rodzina i przyjaciele” – napisano na profilu gitarzysty.

Andrzej Nowak w 1979 roku w Opolu założył zespół rockowy TSA. W latach 80. grał z Tadeuszem Nalepą i Martyną Jakubowicz. W 1999 roku założył zespół Złe Psy. Od 2001 roku ponownie grał w zespole TSA. Siedem lat później wystąpił w filmie dokumentalnym „Teoria hałasu” z serii „Historia polskiego rocka” w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty.

W 2013 roku pojawił się gościnnie na albumie „Test és vér” węgierskiej grupy Hungarica w utworze „Lengyel, Magyar / Polak, Węgier”, poświęconym przyjaźni polsko-węgierskiej. Muzyk od końca lat 80. hodował psy rasy amerykański pitbulterier. Był również kolekcjonerem motocykli i militariów.

– „Mój idol wczesnej młodości… Twardy jak iryd, z sercem gorętszym niż lawa…” – napisał na FB Paweł Kukiz. Andrzej Nowak w wyborach prezydenckich w 2015 roku poparł kandydaturę Kukiza.

– „Smutek, żal i nostalgia. W swoją ostatnią podróż odjechał Andrzej Nowak – Legenda Polskiej Muzyki i nasz Przyjaciel. Nie tak dawno śpiewał jako gość na płycie PIERSI i PRZYJACIELE 2. Śpiewał słowa: ‚Kiedy jadę na motorze – czuję wolność’. Kochał życie, bliskich, muzykę, motory, militaria, psy. Jedź Andrzeju i bądź wolny… Szykuj nam miejsce na tamtej autostradzie… Do zobaczenia PRZYJACIELU” – pożegnał Nowaka na FB zespół PIERSI.

Sylwester TVP. Ile zarobił Jason Derulo? Kurski postradał zmysły? Ogromne pieniądze za występ.

Zabiegi na ciało
Zabiegi na ciało
69,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Aromatyczne zabiegi na ciało od 69,99 zł i więcej w Centrum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz