Home Kategorie Ludzie Pokazała, co się dzieje w Zakopanem. „Ludzie! Wstyd!” [FOTO]

Pokazała, co się dzieje w Zakopanem. „Ludzie! Wstyd!” [FOTO]

Maffashion przebywa razem z rodziną w Zakopanem. Celebrytka jest zniesmaczona tym, co zobaczyła na Krupówkach. Apeluje do turystów, aby nie korzystali z przejażdżek wozami zaprzęgniętymi w konie.

Maffashion od kilku dni jest wraz z rodziną w Zakopanem. Blogerka dzieli się na Instagramie zdjęciami, do których pozuje w drogich stylizacjach na tel gór i we wnętrzu góralskiej willi. Ostatnio jednak Julia wybrała się na spacer po Krupówkach.

Główna ulica Zakopanego jak zwykle przeżywa oblężenie. Turyści z całego kraju przyjeżdżają tam, aby zażyć „prawdziwej zimy” i skorzystać z rozrywek oferowanych przez górali. Jedną z najpopularniejszych aktywności jest przejażdżka wozami zaprzęgniętymi w konie. Jest to jednak od wielu lat szeroko krytykowane, głównie ze względu na zwierzęta, które są przeciążone pracą i niejednokrotnie zmuszane do ogromnego wysiłku, ciągnąc pod górę przeładowane wozy, bez czasu na regenerację.

Niestety mimo licznych apeli, żeby przerzucić się na piesze wędrówki, nadal wielu turystów chętnie korzysta z góralskich zaprzęgów i mało kogo obchodzą przypadki koni padających na trasach z wycieńczenia. Przebywająca w Zakopanem Maffashion ma już dość widoku bryczek wypchanych po brzegi rodzinami, często osobami z nadwagą, które przez własną wygodę przyczyniają się do cierpienia zwierząt pociągowych.

– „Spacerujemy po Krupówkach. Ludzie, kurde, naprawdę musicie tymi powozikami z jednym konikiem jeździć? Mijał nas taki powozik z pięcioma osobami, nie najlżejszymi. Ciągnie to jeden konik. Nie możecie sobie odmówić tej przyjemności męczenia zwierząt?” – mówi na Instastories poirytowana blogerka.

Julia przypomniała zdjęcia tragicznych przypadków, które miały miejsce w Zakopanem i na drodze do Morskiego Oka.

– „Ludzie, to nie jest fajne, serio. A jak możecie użyć więcej wyobraźni w kwestii ilości osób na jednego takiego konia, to użyjcie jej – wskazane. Co do niektórych właścicieli tych zwierząt, wręcz nie mam słów. Nie ma żadnego limitu kilogramów i czasu pracy przypadającego na jednego konia? O warunkach, w jakich tyrają te konie, krążą już legendy. Wstyd” – grzmi Kuczyńska.

Kasia Cichopek ze spektakularną wpadką w „Pytaniu na śniadanie”. „Nie wierzę, Kasia…”

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz