Home Kategorie News Rząd podjął decyzję w sprawie ferii zimowych i nauki zdalnej.
14.92K

Rząd podjął decyzję w sprawie ferii zimowych i nauki zdalnej.

Rząd podjął decyzję w sprawie ferii zimowych i nauki zdalnej.

Nauka zdalna po 9 stycznia nie zostanie przedłużona. Minister Niedzielski ogłosił na konferencji prasowej, że na razie nie podjęto decyzji dotyczącej nowych obostrzeń.

Nauka zdalna została wprowadzona od 20 grudnia do 9 stycznia. W środę Adam Niedzielski ogłosił, że na razie nie będzie nowych obostrzeń. To oznacza, że powrót do szkół nastąpi tak, jak planowano, czyli 10 stycznia.

Konferencja prasowa ministra zdrowia 5 stycznia dotyczyła m.in. opieki przedszpitalnej dla pacjentów z COVID-19. Eksperci są szczególnie zaniepokojeni wizją piątej fali, która według najnowszych danych ma rozpocząć się pod koniec stycznia.

– „Na tę chwilę nie planujemy wprowadzania obostrzeń – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak wyjaśnił, wzrost zakażeń to przejściowa sytuacja spowodowana m.in. okresem świątecznym i wzrostem liczby wykonywanych testów. Tym samym nie będzie przedłużenia nauki zdalnej po 9 stycznia” – powiedział Niedzielski.

Jak dodał szef MZ, nawet jeśli po powrocie do szkół dojdzie do eskalacji zakażeń, to przerwa w postaci ferii zadziała jak kwarantanna.

Zarówno resort edukacji, jak i zdrowia w ostatnich tygodniach utrzymywały, że powrót do szkół 10 stycznia nie jest zagrożony. Dodawano jednak, że te plany może pokrzyżować zwiększająca się liczba zakażeń wariantem Omikron.

– „Dziś szansa na to, że dzieci wrócą do szkoły, jest większa, niż na to, że do szkoły nie wrócą” – mówił we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Nie wykluczył jednak, że sytuacja jest dynamiczna i uzależniona od danych epidemicznych.

– „Na dziś żadnych zmian nie wprowadzamy” – powiedział.

Zastrzegł jednak, że resort każdego dnia obserwuje rozwój sytuacji epidemicznej.

– „A więc jutro sytuacja może się zmienić” – przyznał.

Minister zdrowia ogłosił decyzję w sprawie obostrzeń. „Przygotowujemy się na uderzenie wariantu Omikorn”.

Źródło: PAP

EMS: 2-8 treningów
EMS: 2-8 treningów
199,99 zł
330,00 zł
90 dni
do końca oferty!
2 treningi EMS za 179,99 zł i więcej opcji w Meon EMS Impulse Training w Bielsku-Białej (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz