Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.
15.92K

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Po tygodniach najniższej liczby przypadków pandemii w regionie stołecznym Filipin obserwuje się przerażający wzrost zakażeń koronawirusem. Rząd reaguje na tą sytuację.

W otrzeźwiającej dawce rzeczywistości przerywającej stosunkowo świąteczny okres świąteczny, rozległa stolica Filipin, Metro Manila, ogłosiła kolejną blokadę, aby powstrzymać przerażający wzrost liczby infekcji COVID-19. Wprowadzone przepisy, są naprawdę rygorystyczne.

W poniedziałek rządzący krajem dali jasno do zrozumienia, że od swoich niezaszczepionych obywateli, wymagają bezwzględnie pozostania w domach. Złamanie tego zakazu, może skutkować bardzo dużymi problemami.

Zgodnie z nakazem osoby niezaszczepione muszą pozostać w domu, z wyjątkiem zakupu niezbędnych towarów lub do celów medycznych. Nie mogą chodzić do restauracji. Nie mogą korzystać z transportu publicznego i co dwa tygodnie będą musieli być testowani na COVID-19, żeby w ogóle móc pójść do pracy.

Tymczasem w pełni zaszczepione osoby mogą się swobodnie poruszać po kraju oraz po stolicy. No cóż.

– „Pomimo dostępności szczepionek, jest wiele osób, które zdecydowanie nie chcą się szczepić, a tym samym stają się bardziej podatne na ciężkie przypadki zakażenia COVID-19, co z kolei będzie wymagało opieki szpitalnej, tym samym nadmiernie obciążając system opieki zdrowotnej. Jest to szkoda dla zdrowia publicznego” – stwierdził Minister Zdrowia kraju.

Rząd podjął decyzję w sprawie ferii zimowych i nauki zdalnej.

Źródło: vice.com

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
129,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Japoński masaż Kobido z demakijażem twarzy, serum i kremem za 129,99 zł w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz