Home Kategorie Życie Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy. Dorosłe dziecko nie zapłaci za pobyt rodzica w DPS.

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy. Dorosłe dziecko nie zapłaci za pobyt rodzica w DPS.

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy. Dorosłe dziecko nie zapłaci za pobyt rodzica w DPS.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w sprawie opłat za pobyt w domu pomocy społecznej. Nowe przepisy zmienią dla nas naprawdę wiele. Warto się tym zainteresować.

Według nowych przepisów dorosłe dziecko, które wykaże, że rodzic rażąco naruszał obowiązek alimentacyjny lub inne obowiązki rodzinne nie będzie zobowiązane do zapłaty za pobyt rodzica w DPS.

O podpisaniu nowelizacji ustawy o pomocy społecznej przez prezydenta poinformowało biuro prasowe kancelarii prezydenta.

Przygotowane przez ministra Michała Wójcika zmiany w przepisach zakładają, że z opłaty za pobyt pensjonariusza w DPS-ie może być zwolniona osoba w przypadku której rodzice wykazali rażące zaniedbania w kontekście wychowania i opieki nad dzieckiem. Jest to sprawa, o której mówiono bardzo dużo. Zwłaszcza o tym, że poszczególne gminy nakładały na ludzi obowiązek zapłaty za pobyt ich rodzica w DPS.

Osoby te często zwracały uwagę na fakt, że ich rodzice często były osobami, których jedynym udziałem w ich życiu było zrobienie dziecka. W takiej sytuacji zmuszanie kogoś do płacenia, jest co najmniej nieetyczne.

Zgodnie z nowymi przepisami z opłaty zwolniona ma być także osoba, która została pokrzywdzona przestępstwem umyślnym ściganym z oskarżenia publicznego, popełnionym przez tego pensjonariusza.

Ogólnie rzecz biorąc zwolnienie z odpłatności za pobyt członka rodziny w DPS-ie dotyczyć będzie przestępstw popełnionych zarówno na szkodę osoby obowiązanej do wnoszenia opłaty, jej małoletniego rodzeństwa lub jej rodzica (tak jak dotychczas), jak również tych, w których pokrzywdzonym jest dziecko tej osoby lub pełnoletnie – nieporadne ze względu na wiek lub stan zdrowia – rodzeństwo. Jest to jedna z decyzji rządu, którą można uznać, za pozytywną i słuszną.

Rząd podjął decyzję w sprawie ferii zimowych i nauki zdalnej.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

 

Zabieg nawilżająco-liftingujący
Zabieg nawilżająco-liftingujący
69,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowy zabieg nawilżająco-liftingujący za 69,99 zł i więcej opcji w Centum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz