Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepieni obcokrajowcy wytykani palcami. Polaków oskarża się o roznoszenie koronawirusa.

Niezaszczepieni obcokrajowcy wytykani palcami. Polaków oskarża się o roznoszenie koronawirusa.

Niezaszczepieni obcokrajowcy wytykani palcami. Polaków oskarża się o roznoszenie koronawirusa.

Wybuch pandemii koronawirusa doprowadził do powstania kolejnego powodu do wytykania palcami obcokrajówców, którzy mieszkają na Islandii. Jedną z wytykanych grup są Polacy.

Wielokrotnie podczas kolejnych fal zakażeń wirusem, które wybuchały właśnie w tym kraju, winę starano się zwalić na obcokrajowców, którzy nie są zaszczepieni w tym również, na Polaków.

Głośno mówiło się o tym, że osoby te nie przestrzegały obostrzeń, jakie wprowadzane były w kraju, szczególnie jeżeli chodzi o kwarantannę. Biorąc pod uwage taką narrację, rośnie niechęć obywateli Islandii, do obcokrajowców i trudno im się w tej sytuacji dziwić.

Teraz kiedy w Islandii obserwujemy największą liczbę zakażeń od czasu wybuchu epidemii, do mediów trafia coraz więcej niepochlebnych informacji o obcokrajowcach w tym również, o Polakach.

Redaktor viljinn.is, Björn Ingi Hrafnsson, w swoim ostatnim felietonie pisze, że obcokrajowcy, którzy pracują w kraju i mają islandzki numer identyfikacyjny,  ignorują wszystkie obostrzenia oraz zabezpieczenia, których nadrzędnym celem jest chronienie państwa, przed zgubnym wpływem pandemii COVID-19.

Dlatego też w niektórych częściach kraju podjęto decyzję o ostrzejszych działaniach jak na przykład obejmowanie osób niezaszczepionych godziną policyjną.

– „Wszystko się dzieje dlatego, że decyzja nielicznych ma ogromny wpływ na całe społeczeństwo” – stwierdził w swoim niepochlebnym felietonie Björn. Skutki jego wpisów są mocno widoczne. Obywatele Islandii, bardzo negatywnie reagują na obcokrajowców.

Rząd podjął decyzję w sprawie ferii zimowych i nauki zdalnej.

Źródło: icelandnews.is

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz