Home Kategorie Zdrowie Ta szczepionka jest bez patentu. Każdy może ją produkować.

Ta szczepionka jest bez patentu. Każdy może ją produkować.

Ta szczepionka jest bez patentu. Każdy może ją produkować.

Pomysł na stworzenie darmowej szczepionki pochodzi od naukowców z Texas Children’s Hospital i Baylor College of Medicine. Nowy preparat ma być oferowany firmom na całym świecie bez opłat patentowych.

Sama szczepionka jest klasyczną szczepionką białkową, co oznacza że nie wykorzystuje ona nici mRNA. Innymi słowy szczepionka Corbevax działa dokładnie tak samo jak inne preparaty tego typu.

Corbevax dostarcza do naszego organizmu białko kolca koronawirusa ucząc tym samym nasz układ immunologiczny jak sobie z nim radzić. Działa więc tak jak powinna działać szczepionka.

Prace nad szczepionką Corbevax rozpoczęły się pod koniec 2020 r., kiedy to amerykański zespół badawczy nawiązał współpracę z indyjską firmą farmaceutyczną Biological E. Badania nad szczepionką wykazały, że jest ona bezpieczna dla nas co jest niewątpliwie pozytywną informacją.

Jej skuteczność oceniana jest na ok. 80 proc., jeśli chodzi o zapobieganie objawowemu przebiegowi zakażenia się COVID-19 w wariancie Delta. Na ten moment jednak nie wiemy, jak skuteczna jest ona przeciwko wariantowi Omikron.

To jednak nieistotne. Zdecydowanie najważniejsze w nowej szczepionce jest to, że została ona stworzona bez patentu jako produkt, który może być łatwo wytwarzany przez producentów szczepionek na całym świecie. To niewątpliwie dobra informacja. W końcu chodzi o zdrowie ludzi, a nie o pieniądze.

Rząd podjął decyzję w sprawie ferii zimowych i nauki zdalnej.

Źródło: whatnext.pl

Zabiegi depilacji laserowej
Zabiegi depilacji laserowej
18,00 zł
210 dni
do końca oferty!
Depilacja laserowa Dual Laser sPTF+ lub FOTONA na wybrane partie ciała od 18 zł w Derma SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz